Ziepes tīrībai, veselībai un jautrībai jeb kā roku mazgāšana var vairot dzīvesprieku

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 17. marts 2020 20:01
159

Laikā, kad roku mazgāšana ir īpaši aktuāla, svarīgi pārliecināties, lai to pareizi darītu ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Sakot “ziepes”, jau sen vairs nedomājam tikai ierasto balto ziepju gabaliņu. Visās varavīksnes krāsās? Ar eksotisku augļu vai Latvijas meža ogu aromātu? Kā siera šķēle? Sirsniņa? Krēmveida vai šķidrās? Bet varbūt želejveida? Par to, kā roku mazgāšanu pārvērst ne tikai vajadzīgā, bet arī patīkamā, izklaidējošā un jautrā nodarbē, stāsta STENDERS attīstības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova. 

“Antibakteriāls” nenozīmē “garlaicīgs”

Ikvienu ziepju sastāvā ir vērtīgas vielas, kas cīnās ar baktērijām uz mūsu rokām. Viens no populārākajiem līdzekļiem ir tējas koka ēteriskā eļļa, kas tiek iegūta, tvaicējot tējas koka lapas un atvases. Tai piemīt ass zāļu un garšvielu aromāts, un tā atrodama daudzos antibakteriālos līdzekļos. Tomēr tā nebūt nav vienīgā iespēja!

“Neparasta mazgāšanās pieredze, kas vairo dzīvesprieku un vienlaikus mūsu rokas padara tīras, ir līksmās, košās želejziepes ar augu glicerīnu un alveju, kuru sastāvā ir C, E, B6 un citi vērtīgi vitamīni. Želejziepes var sadalīt mazākos gabaliņos un lietot tik, cik katrā reizē nepieciešams, pārējo atstājot ūdensizturīgajā iepakojumā. Bet īpaši atspirdzinošai pieredzei tās var pirms lietošanas ievietot ledusskapī,” iesaka Jūlija Kuzņecova. 

Roku mazgāšana – jautrs piedzīvojums kopā ar bērniem

Rūpīga roku mazgāšana mazulim jāmāca jau līdz ar pirmajiem soļiem, taču tas noteikti nav no vieglākajiem uzdevumiem.

“Bieži vien bērni rokas mazgā nelabprāt, tāpēc vecākiem jāmeklē radoši veidi, kā šo ikdienas pienākumu pārvērst jautrā piedzīvojumā. Ja roku mazgāšana kļūs par ieradumu jau no bērna kājas, tas būs ne tikai ieguvums vecākiem, bet arī palīdzēs bērnam izvairīties no dažādām netīro roku slimībām visas dzīves garumā,” atgādina STENDERS eksperte.

Liela nozīme jebkurā mācīšanās procesā ir rotaļas elementam, arī roku mazgāšanā. Maziem bērniem patīk pirkstiņspēles, turklāt tās ne tikai priecē mazuli, bet arī veicina runas attīstību. Arī roku mazgāšanu var pārvērst aizraujošā spēlē, piemēram, aicinot bērnu ar plaukstām samīļot ziepes, kārtīgi tās “apčubināt” un pārskatīt, vai putas nokļuvušas katrā pirkstu starpā. Ja nav – jāmīļo ciešāk!

Krāsainās un smaržīgās želejveida ziepes ir slīdīgas, tāpēc grūti notveramas un padara rotaļu īpaši jautru. “Ražojot ziepes, paturam prātā, ka roku mazgāšanu var pārvērst arī rotaļā – tās ir krāsainas, aromātiskas un pieejamas dažādās konsistencēs, lai bērnam būtu interesanti ar tām spēlēties un pēc katras ziepju izmēģināšanas mazulis būtu priecīgs, piemēram, aicinot apkārtējos izbaudīt roku smaržu,” stāsta ķīmiķe. 

Jautrība gan lieliem, gan maziem

Lielākiem bērniem noderēs arī interneta un sociālo tīklu vides iedvesmoti atgādinājumi, piemēram, tēmturis #MazgāRokas vai cits asprātīgs uzsaukums visās mājokļa telpās. Varat sarīkot konkursu par katras dienas labāko saukli, uzvarētājam ļaujot izvēlēties filmu, ko visiem kopā noskatīties, vai galda spēli, kuru uzspēlēt. Tāpat ik dienu varat iecelt vienu ģimenes locekli par atbildīgo, kurš atgādinās pārējiem, ka jāmazgā rokas un, protams, rādīs izcilu priekšzīmi!

“Ja jums ir pārbaudīta recepte, kā mudināt bērnus un pusaudžus kārtīgi mazgāt rokas – lieliski! aicinām padalīties arī ar citiem sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #MazgāRokas,” aicina STENDERS attīstības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies