Vienas dienas kontaktlēcas – specifika un galvenās priekšrocības

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 29. septembris 2020 12:10
376

Kontaktlēcas mūsdienās jau kļuvušas par ierastu un plaši izmantotu veidu, kā koriģēt redzi un iegūt vēl citas priekšrocības. Tirgū pieejami vairāki kontaktlēcu veidi, kas ļauj katram lietotājam, sekojot redzes speciālista rekomendācijām, piemeklēt tieši savam dzīvesveidam piemērotāko variantu. Var iegādāties mēneša vai pagarinātās lietošanas lēcas, ko var nēsāt nepārtraukti pat divas nedēļas pēc kārtas. Bet viens no aktuālākajiem un arī lietotāju novērtētiem veidiem ir vienas dienas kontaktlēcas, kas lēcu lietošanu jau paceļ jaunā līmenī – mūsdienīgā un maksimāli ērtā. 

Ar ko atšķiras vienas dienas kontaktlēcas

Vienas dienas kontaktlēcas tiek uzskatītas par visveselīgākajām un acīm draudzīgākajām. Un tam ir vairāki iemesli. Vispirms jau tas, ka vienas dienas kontaktlēcas ir izgatavotas no īpaši mīksta materiāla, tāpēc ir ērti lietojamas un nerada diskomfortu. Vienas dienas lēcas saskarē ar acīm ir visīsāko laiku – katrs pāris tiek lietots tikai vienu dienu. Tas nozīmē, ka ir viszemākais risks, ka uz lēcām uzkrāsies olbaltumvielas, veidosies iekaisums acīs vai radīsies citas problēmas ar acu veselību.  

Vienas dienas lēcas katra ir ievietota sterilā iepakojumā. Katru dienu tiek ņemts jauns iepakojums ar lēcām, kas jau pilnībā gatavas lietošanai. Tas ir ne tikai droši, bet arī maksimāli ērti mūsdienu steidzīgajā pasaulē, kad vēlamies visus ikdienas procesus optimizēt un izvairīties no liekām darbībām.  

Ērtības, ko sniedz vienas dienas lēcas 

Vienas dienas kontaktlēcas visbiežāk izvēlas ne tikai to veselīguma dēļ, bet tāpēc, ka to lietošana ir maksimāli vienkārša un droša, sniedzot vairākas būtiskas ērtības.

 • Nav vajadzīgs lēcu šķīdums un konteiners

Mēneša kontaktlēcām, ko arī izvēlas ļoti daudzi lēcu lietotāji, nepieciešams iegādāties arī lēcu kopšanas šķidrumu un uzglabāšanas konteineru, jo katru dienu pēc lietošanas lēcas jāizņem, jānotīra un jāieliek konteinerā. Vienas dienas kontaktlēcām tas nav nepieciešams, jo iepakojumā jau ir sterilas lēcas, bet pēc lietošanas tās ir jāizmet, nākamajā dienā ņemot jaunu lēcu pāri.

 • Nav jātērē laiks lēcu kopšanai

Ja izmanto vienas dienas kontaktlēcas, tad nav vajadzības ik rītu un vakaru veltīt laiku lēcu kopšanai un dezinficēšanai. Tiem, kuriem katra minūte dārga, tas ir būtisks atvieglojums. Tas ir ērti arī bērniem un pusaudžiem, kuri lieto kontaktlēcas, jo samazinās risks, ka acu veselība cieš tāpēc, ka lēcas nav pietiekami labi notīrītas. 

 • Ērti paņemt ceļojumā

Ja ikdiena saistīta ar aktīvu pārvietošanos un ceļojumiem, tad vienas dienas lēcas ir labākā izvēle, jo nebūs jādomā par kopšanas līdzekļu ņemšanu līdzi, atliks tikai paņemt iepakojumu ar jau sterilām kontaktlēcām. Tās varēs ievietot jebkurā vietā, kur iespējams nomazgāt vai dezinficēt rokas.

 • Lieliski piemērotas aktīvam dzīvesveidam

Sportiska un aktīva dzīvesveida piekritējiem vienas dienas lēcas ir īsts glābiņš. Ja ikdienā izmanto brilles, tad var būt apgrūtinoši veikt diezgan daudzas aktivitātes, jo brilles gan traucē, gan var tikt sabojātas. Vienas dienas kontaktlēcas var ielikt jebkurā mirklī – uz sacensībām, treniņiem, pārgājienos un citu aktivitāšu laikā, izvairoties no neērtībām, ko radītu brilles. Arī peldēšanai var izmantot vienas dienas lēcas, apvienojot tās ar peldbrillēm, jo lēcu saskare ar ūdeni nav pieļaujama. Bērniem, kuri nodarbojas ar sportu, vienas dienas lēcas būs labākais risinājums, lai sportošanu padarītu gan ērtāku, gan drošāku.

 • Piemērotas gan ikdienai, gan īslaicīgai briļļu aizvietošanai

Vienas dienas kontaktlēcas ir ērta izvēle tad, ja vēlas nēsāt gan brilles, gan kontaktlēcas, pielāgojot to savām konkrētā brīža vajadzībām un noskaņojumam. Atliek tikai dienā, kad vēlas izmantot lēcas, atvērt jaunu iepakojumu, kurā atrodas sterilas vienas dienas kontaktlēcas. Protams, šīs lēcas piemērotas arī regulārai lietošanai katru dienu, atvieglojot gan higiēnas rituālus, gan samazinot laiku, kas jāvelta lēcu apkopei. 

Kas jāatceras, ja vēlas nēsāt kontaktlēcas 

Kontaktlēcu izmantošana ir ērta un piemērota mūsdienīgiem cilvēkiem, kuri vēlas piedzīvot visu, ko dzīve viņiem sniedz. Tomēr jāatceras, ka kontaktlēcas ir medicīnas prece, tāpēc ir jāievēro vairāki nosacījumi, kas saistīti gan ar lēcu iegādi, gan pašu lietošanas procesu.

 • Kontaktlēcas var sākt lietot tikai tad, kad veikta pārbaude pie redzes speciālista.
 • Kontaktlēcas jāiegādājas pēc ārsta vai optometrista izrakstītās receptes, precīzi ievērojot visus parametrus.
 • Lēcas jāiegādājas pie uzticamiem tirgotājiem – optikas salonos vai kontaktlēcu interneta veikalā.
 • Vienmēr jāievēro lēcu ražotāja noteiktie lietošanas un kopšanas nosacījumi.
 • Nedrīkst pārsniegt ražotāja norādīto lēcu lietošanas laiku.
 • Vienmēr jāievēro roku higiēna pirms lēcu aiztikšanas.
 • Lēcas jāieliek pirms kosmētikas uzklāšanas un jāizņem pirms tās notīrīšanas.
 • Kontaktlēcas nedrīkst nonākt saskarē ar ūdeni.
 • Ja lēcu lietošanas laikā ir diskomforts, sāpes, acu apsārtums, lēcas jāizņem un jāvēršas pie redzes speciālista.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies