Veselīgs un NEveselīgs – biezpiena sieriņš KĀRUMS

Autors: pece, 2010. gada 4. oktobris, 08:06:12
Veselīgs un NEveselīgs – biezpiena sieriņš KĀRUMS

Sieviešu klubā nesen ir aizsākusies diskusija pēc ramarama rakstiņa Aizliedz Actimel reklāmu, kas sola veselības ieguvumus bērniem. Šis raksts man lika aizdomāties par mūsu sabiedrības brīžam izkropļoto izpratni par to, kas ir labs un veselīgs.

 

 


 

Arī mani tracina nepatiesas reklāmas un visādu triku un triciņu izmantošana reklāmās, kā zinātniskie pētījumi, kas par tādiem var tikt nodēvēti tikai aizverot acis vai arī pētījumi, kuri veikti pēc ražotāja pasūtītāja iniciatīvas un kā zināms, pat vienus un tos pašus rezultātus var traktēt ļoti dažādi, pēc vajadzības saliekot akcentus, kur nu katram ir izdevīgāk. Slinkāks patērētājs uzķersies, ja ne tiešā veidā, tad netiešā, jo reklāmas, kā zināms strādā arī uz zemapziņu.

 

 

Komentāros parādījās jautājums – kas tad slikts ir biezpiena sieriņos, man savukārt gribas jautāt – kas tur ir labs?

 

 

Iepazīstamies ar biezpiena sieriņa Kārums vanilla (Vanilla tāpēc, ka tas ir vienīgais no Kāruma sieriņiem, kuram sastāvā nav norādīta neviena E viela) sastāvu – 100 g biezpiena sieriņa ir 347 kilokalorijas,  24,5 g tauku. Viens biezpiena sieriņš kārums satur apmēram 156 kalorijas un akurāt tikai 28 g biezpiena. 28 g biezpiena pilnīgi noteikti ir vairāk nekā nemaz biezpiena, tomēr apēdot 28 g parasta 9 % biezpiena uzņemam 26 kilokalorijas. Manuprāt, ir tāda neliela atšķirība! Un parastā biezpienā nav nedz dabīgajam tuvināts vaniļas aromāts, nedz citādas ne tik labas lietas.

 

 

Savukārt izdzerot vienu Actimelu – iegūstam 78 kalorijas un 1,5 % tauku. Tomēr Salīdzinot ar kefīru – 100 g kefīra satur tikai 49 kalorijas, labās baktērijas un nevienu krāsvielu!

 

 

Gan Actimels, gan Kārums satur saldinātājus.

 

 

Rezumē – salds, lipīgs, pieteikami gards un ne tas sliktākais KĀRUMS un NAŠĶIS, bet ne ēdiens!