Varu sauļoties, ja man ir daudz dzimumzīmju?

22. jūlijs 2010 09:00
418

{smallpic:1}

Saules peldes mazās devās ir veselīgas arī sievietēm ar dzimumzīmēm! Ja vien apsolies rudenī doties pie dermatologa, lai pārbaudītu ādas veselību.


Baltajai rasei dzimumzīmes ir diezgan raksturīga pazīme. Citam tās ir vairāk, citam – mazāk. Jo vairāk dzimumzīmju, jo lielāks risks iegūt ādas audzēju. Bet ar pārmērīgi lielu sauļošanos šo risku tikai vēl vairāk palielini. It sevišķi, ja āda saulē apdeg. Pētījumi pierādījuši, ka saulē apdedzināta āda ir vēl viens papildus faktors ādas vēža veidošanai.

 

Ja tev ir daudz dzimumzīmju, pēc iespējas mēģini sauļoties rīta un pēcpusdienas stundās. Un noteikti izmanto sauļošanās krēmu, kura SPF skaitlis ir vismaz 15! Tomēr pirms doties saulē, rūpīgi apskati savas dzimumzīmes. Vai tās nav mainījušas savu formu un izskatu? Ja nekas aizdomīgs neatklājas, ļaujies saules peldēm.

 

Bet pēc vasaras, kad āda nedaudz no saules jau atpūtusies, aizej pie dermatologa uz ādas pārbaudi. Viņš ar speciāla aparāta palīdzību apskatīs katras aizdomīgās dzimumzīmes veselību, savukārt tu varēsi justies mierīgi, jo zināsi – dzimumzīmes ir veselas. Turklāt, izmantojot mūsdienu medicīnas attīstību, vari izveidot savu dzimumzīmju digitālo karti. Tā ļaus precīzi izsekot katras dzimumzīmes izmaiņām, jo redzēs pat milimetra nobīdi nākamajā pārbaudē. Atceries, ja tev ir daudz dzimumzīmes, pie dermatologa jādodas reizi gadā – vēlams katru rudeni.

 

Kintija Bulava, speciāli Sieviešu Klubam

Foto:flikr.com

Sauļojoties neaizmirsti par sauļošanās pieniņu!


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
22. jūlijs 2010 17:05

šogad apmeklēju bez maksas dermatologu Veselības centrā 4, Eiromelanomas dienā. Tur ar speciālu ierīci izskatīja visas dzimumzīmes. Taču nespēju iedomāties, kā var uztaisīt tādu digitālo karti :)

22. jūlijs 2010 17:03

Dancce,
izmēģini VC4 vai Estētisko dermatoloģijas klīniku. tur ir ļoti zinoši speciālisti! Pati tur eju.

dancce 22. jūlijs 2010 12:09

esmu dzimumzīmju un vasarsraibumu cilvēks :(
īpāsi daudz un jaunu zīmīšu parādijās ar grūtniecību, jau sen gribu aiziet pārbaudīties, bet tā īsti nezinu kur griezties, jo "mans" dermatologs tik uzmet aci un saka - viss labi...

miranda 22. jūlijs 2010 11:44

Man arī ir šāda problēma - daudz dzimumzīmīšu, turklāt daļa no tām ir lielas. Pirms pāris gadiem biju pārbaudīties, viss kārtībā. Ar sauli neaizraujos, uz solārijiem nestaigāju. Tā kā visam vajadzētu būt kārtībā. :)