Vannojoties izvēlies zemāku ūdens temperatūru

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 26. septembris 2014 00:00
2598

Kas gan var būt relaksējošāks par siltu vannu! Dažkārt ir tik patīkami iegremdēties siltā, iespējams, pat karstā ūdenī un baudīt tā pieskārienu ādai, atslābināties. Tomēr pārlieku karsts ūdens ādai ir kaitīgs!

 

Speciālisti uzskata, ka ne pieaugušajiem, ne bērniem nav ieteicams vannoties pārāk karstā ūdenī. Tavai ādai daudz nekaitīgāka būs tieši zemāka ūdens temperatūra!

 

Pārbaudot ūdens temperatūras piemērotību, jāņem vērā, lai tas nebūtu siltāks par tavu roku!


Maza bērniņa vannai ūdens temperatūru gan nepārbauda ar roku, bet tā vietā izmanto elkoni. Tas tādēļ, ka mūsu rokām ir citādāka termoregulācija un tā kā tās bieži vien ir aukstas, ūdens temperatūru šādi novērtēt ir grūti.  

 

Rokas ne vienmēr atspoguļo to, kāda temperatūra ir ķermenim, tāpēc visprecīzāk to iespējams noteikt tieši ar elkoni.

 

Cilvēka ķermeņa temperatūra ir ap 37 grādiem un tieši šī pati temperatūra ir ideāla arī ūdenim, kurā mazgājamies! Tas attiecas gan uz bērnu, gan pieaugušu cilvēku.

 

Pieaugušie šajā ziņā samērā bieži grēko, jo daudziem ūdens krāniem ir uzstādīts augstāks regulējošais skaitlis – 38 grādi. Protams, tas palielina komfortu un cilvēka ķermenis šādā temperatūrā jūtas patīkamāk, tomēr tas nav labvēlīgi ādai.

 

Uzturoties vannā ilgāku laiku, ūdens temperatūra gan pamazām samazinās jeb tas atdziest un tad vislabāk, ja ūdens siltums tiek atjaunots, pēc laika vannas saturu nedaudz papildinot ar silta ūdens šalti.

 

Tas ādai būs daudz saudzējošāk kā iešana karstā vannā, jo tas, ka ūdens kļūst vēsāks, tavai ādai nekaitēs, turpretī, karsts ūdens – gan.

 

 

Kā tu izvēlies vannas ūdens temperatūru sev un savai ģimenei? 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 26. septembris 2014 15:43

Nezinu cik manā vannā temperatūra, bet ļoti karstā neeju jo man paliek slikti ar sirdi, deg vaigi un nāk ģībiens!!! :(

vecsprofils 26. septembris 2014 13:08

Jā, es grēkoju, jo laižu 38 grādus karstu ūdeni. Tā daru, jo tomēr pavadu vannā kādas 30min, ūdens ātri atdziest, pat ar visiem šiem grādiem nākas pieliet vēl karstumiņu klāt :D

Nikte 26. septembris 2014 11:43

Sen neesmu vannā bijusi,bet arī mīlu karstas vannas :)

Noelle 26. septembris 2014 11:06

Nezinu, kādas temperatūras ūdenī vannojos, jo neeju vannā apbruņojusies ar termometru, bet tas noteikti ir karsts :) Varbūt arī grēkoju attiecībā pret savu ādu, tomēr neredzu ne jēgu, ne baudījumu vannoties vannā, kuras ūdens temperatūra ir tāda, kā manai ādai - tad gluži vienkārsi ir auksts... :)