Vakcināja - būsim atbildīgas!

pece
pece 14. decembris 2011 13:49
627

Sieviešu Klubā daudz diskutējam par vakcinācijas jautājumiem un kā zināms, strīdos dzimst patiesība. Tomēr šoreiz es vēlos parunāt par pašu lēmuma pieņemšanas procesu par vai pret vakcināciju.

 

 

 

Lasu blogus, ko rakstījušas mammas, kuras ir izvēlējušās meitas vakcinēt pret dzemdes kakla vēzi. Visu cieņu viņu izvēlei, katram mums ir tiesības uz savu viedokli!

 

Tomēr mani bažīgu dara lasītie argumenti – meita gribēja, mēs ar meitu izlēmām un taml.. Meitenes 11-12 gadu vecumā taču vēl ir bērni! Nepiniet šajā procesā iekšā bērnus! Viņi nav spējīgi pieņemt adekvātu un izsvērtu lēmumu, jo vēl nav iemācījušies iegūt pietiekami daudz un visaptverošu informāciju un izvērtēt nepieciešamību un riskus!

 

Šis lēmums ir jāpieņem mums – pieaugušajiem – mammām un tētiem! Vēlams sadarbībā ar ģimenes ārstu un savu ginekologu. Būsim pieaugušas un nedeleģēsim savu atbildību uz mūsu meitu pleciem! Šis ir mūsu lēmums!  

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kethrin 15. decembris 2011 18:29

Brīžiem ir sajūta, ka šī vakcīna tiek PĀRĀK uzspiesta. Līdzarto, ir aizdomas, ka kaut kas normāli nav. Un palasīju par to vairāk internetā, saprotot, ka aizliegšu vispār savu meitu vakcinēt. Mans lēmums ir gana pamatots, jo atsakos savam bērnam grūst iekšā vājprātīgus ķimikātus, piedevām, nezinot, kādas būs iespējamās sekas, blaknes, kas var sevi pieteikt tālāk dzīvē.
Ir valstis, kurā šī vakcīna ir aizliegts. Katrai mātei, kura vēlas pakļaut savu meitu indēšanai (vakcinēšanai), iesaku uzzināt ko vairāk par šo vakcīnu.

Ilze_Liekmane 15. decembris 2011 12:44

UK ir civilizācija un korupcija nav modē :D Lai arī ar atibiotikām tur mēdz barot, tomēr medicīniskā aprūpe ir baigi ok :D

DADZABITE 14. decembris 2011 23:11

:^) UK vispar neesmu dzirdejusi par tadu vakcinu. Nu pa TV tiesam neko neraklame. Kadas valstis vel so injekciju popularize?

Ilze_Liekmane 14. decembris 2011 20:00

Es goda vārds nesaprotu, kāpēc Latvijā visas šīs vakcīnas (kas protams ir bizness, kā arī maksas pakalpojums) šādi tiek aģitētas :D Iespējams medicīniskās korupcijas sekas :D Tāpat kā reklamēt asaru pilienus - joprojām atceros, kā acu nodaļas virsmāsa, redzot reklamēto tūbiņu uz mana galda, nolasīja lekciju par blaknēm un ieteica iemest miskastē pudelīti ar visu saturu :D
Es ieteiktu - mīļās, padomājiem vismaz 3x, pirms laižiet savā ķermenī dzīvnieku subproduktus vai ķīmiskās vielas, kas iznīcina organisma darbības sistēmu :D

pece 14. decembris 2011 14:49

Ir reizes, kad bērnu ir jāpārliecina, ka to vajag vai nevajag! Neprasīsi tak 11-12 gadīgam bērnam vai operēsim vai neoperēsim - arī tad bērns būs nobijies kā diegs un teiks - varbūt pāries? Piekrist un iet mājās?

Un ja 11-12 gadīgs bērns paziņo, es uz skolu vairs neiešu - teiksim, neej, neej, jo tev ir tiesības izvēlēties? NETICU!

Ar bērniem ir vēl veinkāršāk manipulēt nekā ar pieaugušajiem un saņemtā atbilde bieži vein būs atkarīga no jautājuma. Piem., pajautājot - tu tak negribi saslimt ar dzemdes kakla vēzi tiks skaidri definēta atbilde jau jautājumā pašā. Paplašinot jautājumu, ietverot papildnosacījumus, piemēram pastāstot par tām pašām blaknēm, atbilde visticamāk vairs nebūs tik viennozīmīga!

Tāpēc jau ir vecāki, kuri izskaidro bērnam, pamato savu lēmumu, liek apdomāties un neskriet pakaļ baram.

sandijasieviesuklubs 14. decembris 2011 14:41

Protams, Pece, meita jau nepieņem lēmumu, bet tai pat laikā, ja viņa, piemēram, ir pret? Ko darīt mammai? Vai piespiest ar varu 12 gadīgu bērnu? Es reiz redz;eju poliklīnikā, kā kādu lielu puisi grūda uz vakcinācijas kabinetu un viņš bļāva, laikam kādus 11 - 12 gadus vecs:)
Un kā rīkoties tad, ja mamma, piemēram, ir pret, bet meita - par?

No otras puses, tas ir vecums, kad bērnam kaut kas ir jāsāk stāstīt par viņa veselību un žēl, ka skolās nav veselības mācības.