Uztura bagātinātāji "Fruta Planta" un "La Jiao Shou Shen" apdraud patērētāju veselību

23. marts 2010 00:00
554

Nīderlandes Veselības inspekcija Ķīnas uzņēmumā "Hainan healthy food company Ltd" ražotajos uztura bagātinātājos "Fruta Planta" un "La Jiao Shou Shen" konstatējusi sibutramīnu - spēcīgu ķīmisku vielu, kas ne tikai rada apetītes zudumu, bet, līdzīgi kā amfetamīns, ietekmē smadzeņu darbību, radot eiforisku enerģijas pieplūdumu, bezmiegu, paātrina sirdsdarbību un rada sirds ritma traucējumus.

{smallpic:1}

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere, "Fruta Planta" un "La Jiao Shou Shen" ir uztura bagātinātāji svara zaudēšanai. Neraugoties uz to, ka sibutramīna klātbūtne tajos nav pieļaujama, abos produktos bīstamā ķīmiskā viela konstatēta paaugstinātā koncentrācijā.

 

Patērētāju veselībai bīstamie uztura bagātinātāji "Fruta Planta" un "La Jiao Shou Shen" nav reģistrēti PVD Pārtikas centra reģistrā, tādēļ tos Latvijā izplatīt nedrīkst, taču nav izslēgts, ka tie internetā varētu būt pieejami arī Latvijas iedzīvotājiem.

 

PVD aicina patērētājus neiegādāties Ķīnas uzņēmumā "Hainan healthy food company Ltd" ražotos uztura bagātinātājus svara zaudēšanai "Fruta Planta" (partijas numurs - 20090716, derīguma termiņš - 2011.gada 16.jūnijs) un "La Jiao Shou Shen" (partijas numurs - 0100125, derīguma termiņš - 2012.gada 24.janvāris). Ja tie tiek pamanīti tirdzniecībā, jāziņo PVD, zvanot uz uzticības tālruni 67027402.

 

Nozare.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
23. marts 2010 20:40

Lūdzu jūsu viedokli par Amērikā ražotajiem Nutrilite uztura bagātinātājiem

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā