Uzdod savu jautājumu Sieviešu Kluba uztura speciālistei!

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 27. februāris 2011 00:00
396

Vēlies notievēt, bet nez kādēļ liekie kilogrami tev tik viegli neatkāpjas? Vai arī tieši pretēji - tev jāpieņemas svarā, jo svars ir pazemināts, bet nezini, kā to pareizāk izdarīt? Uztici savu jautājumu Sieviešu Kluba uztura speciālistei Inesei Siksnai!

 

Ekspress intervijas laikā uzzinām, ka par uztura speciālisti Inese kļuva pateicoties tam, ka sāka apgūt vetārsta profesiju.

 

 

 

Lūk, Inese Siksna, Sieviešu Kluba uztura speciāliste. 

Foto: M.L.Studio

 

 

Jautājam Inesei, kā viņas ceļš novecis līdz profesijai – uztura speciāliste?

 

„Sākumā mācījos par vetārsti. Tur bija lekcijas par pārtikas produktu sastāvu un piesārņotajām daļām. Sapratu, ka patiesībā tas mani vairāk interesē, nekā veterinārija. 

 

Tad iegadījās, ka man pieteicās mazā meitiņa un tā izdomāju studijas veterinārijā pamest.

 

Nedaudz vēlāk Stradiņu Universitātē atvēra uztura speciālista programmu, kas mani ļoti uzrunāja. Pieteicos un tā, veiksmīgi apvienojot studijas ar mammas pienākumiem, ieguvu uztura speciālistes diplomu. Šobrīd jau mācos maģistratūrā.

 

Latvijā uztura speciālusta nozare ir ļoti jauna. Lasu daudz ārzemju literatūras, vērtēju viņu pieredzi.

 

Paralēli tam mana darba vieta ir Pārtikas drošības un dzīvnieku veselības institūtā Bior. Tur veicam pētījumus, kas saistīti ar Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumiem.

 

Uztura speciālists tas ir cilvēks, kurš ārstē ar ēdienu, nevis zālēm. Un ir tik patīkami pamanīt, ka daudzi mediķi šobrīd Latvijā atgriežas pie apziņas, ka slimībai jāmeklē patiesais cēlonis un jāmaina ēšanas paradumi, nevis jāizraksta kārtējā recepte.

 

Un tas, ka ēst veselīgi ir dārgi, ir mīts! Cik tad maksā šobrīd, piemēram, kāposts? Tas ir gan veselīgs, gan lēts!“

 

 

Vēlies noskaidrot, cik tu ēd veselīgi un kā savam organismam dabīgi palīdzēt cīnīties pret iespējamām nākotnes saslimšanām? Piesakies uz individuālajām uztura konsultācijām Sieviešu Klubā, spied ŠEIT! Vai arī vienu konkrētu jautājumu, kurš tevi šobrīd satrauc par uzturu, pievieno komentāru sadaļā vai sūti uz epastu kintija.bulava@sieviesuklubs.lv

 

 

 Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kintijasieviesuklubslv 2. marts 2011 09:33

paldies, noskaidrosim atbildi uz tavu jautājumu :)

intasanta 28. februāris 2011 14:56

OOO, man radās jautājums. Esmu dzirdējusi, ka nagu stāvoklis liecina par vitamīnu vai mikroelementu trūkumu organismā. Iespējams, ka vēl kādai dāmai varētu būt interesanta atbilde uz manu jautājumu:
Mani nagi ir cieti, diezgan labi aug, bet arī labi lūst- izskatās, ka tiem trūkst elastības. Nagi ir grubuļaini- šis negludums ir kā vertikālas līnijas visa naga garumā. Bieži vien tieši šajā līnijā nags sāk šķelties. Ar ienadžiem viss ir OK. Uz dažiem no pirkstiem var redzēt t.s. pusmēnesi (pie naga saknes gaišaka daļa) Šāda parādība mani piemeklēja pēc 2.bērna, kad reizē ar nagu cietināšanos sāka skrullēties arī mati. Tā īsti nekad neesmu meklējusi atbildi uz šo jautājumu, bet nu ienāca prātā...ka tiešām tas varētu būt saistīts ar kādu anomālju manā uzturā :)