Uzdod jautājumus alergologam

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 16. aprīlis 2014 00:41
1577

Lai izglītotu sabiedrību par alerģijām, Neutral akadēmija aicina uzdot jautājumus alergologiem speciālā foruma un bloga vietnē www.neutralakademija.lv. Tajā ikviens varēs saņemt profesionāļu padomus un uzzināt informāciju par aktuālām alerģijas problēmām un ar to saistītām aktivitātēm. Atbildes un padomus sniegs Neutral akadēmijas veselības aprūpes eksperti un Latvija Alergologu asociācijas biedri.

Dace Kārkliņa, Neutral akadēmijas alergoloģe: „Cilvēki, kuriem ir parādījusies alerģija, ir nekavējoties jādodas pie ārsta. Tomēr saslimšanu ar alerģiju būtu mazāk, ja sabiedrība būtu izglītotāka par saslimšanas riskiem un zinātu, kā savlaicīgi izvairīties no alergēniem bagātas vides veidošanās. Tāpēc arī tika nolemts izveidot profesionālu alergologu forumu un blogu, kurā ikviens iedzīvotājs var uzdot sev interesējošus jautājumus par alerģijām un kompetences ietvaros saņemt atbildes un padomus.”

Līdzšinējā pieredze rāda, ka visvairāk padomi tiek prasīti par alergēniem, kas izraisa alerģiju, kā arī produktiem un lietām, ko drīkst un ko nedrīkst lietot cilvēki, kuriem ir konstatēta alerģija. Tāpat daļa jautājumu tiek uzdoti ar mērķi noskaidrot, vai parādījušies simptomi atbilst alerģijai un kā pareizi rīkoties. Jautājumi tiek saņemti arī par ārstniecības metodēm –cilvēki dalās ar savu pieredzi un vēlas uzzināt dažādu ārstu viedokļus par to.

Neutral akadēmijas alergologi norāda, ka pēdējos gados gan Latvijā, gan pasaulē ir novērojama tendence, ka saslimšanas ar alerģiju kļūst smagākas. Tāpēc ir svarīgi, lai iedzīvotāji sekotu līdzi saviem ieradumiem un neveicinātu alergēniem bagātas vides veidošanos, it īpaši akcentējot sabiedrības paradumu maiņu saistībā ar mākslīgi uzlabotu vidi.

Neutral akadēmijas mērķis ir izglītot sabiedrību par drošu un brīvu no alergēniem vidi, kas mazinātu riskus saslimt ar alerģiju un to saistītām slimībām. Tās izveidē apvienojušies Latvijas alergologi un zīmols „Neutral”.


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies