TOP piecas tumšās šokolādes pozitīvās īpašības

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 29. novembris 2017 15:56
574

Tumšā šokolāde ir no kakao radīts saldums, ko cilvēki visā pasaulē iecienījuši un novērtējuši kopš seniem laikiem. Varētu pieņemt, ka šokolāde popularitāti iemantojusi ne tikai tās neatkārtojamās garšas dēļ, bet arī sajūtu dēļ, ko tā rada. Tumšā šokolāde ne tikai lutina mūsu garšas kārpiņas, bet arī pozitīvi ietekmē mūsu veselību, ko apliecina vairāki pasaulē veiktie zinātniskie pētījumi. Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” sadarbībā ar Latvijas Diētas ārstu asociāciju iepazīstina ar pieciem faktiem par tumšās šokolādes pozitīvo ietekmi uz veselību. 

Pēdējos gados gan Latvijā, gan pasaulē cilvēki arvien vairāk runā par veselīgu uzturu un seko līdzi tam, ko ēd, meklējot balansu savā ēdienkartē un ikdienas dzīvesveidā. Tieši rodot šo spēcīgo pamatu – ikdienā uzņemot veselīgu uzturu, kā arī nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm, mēs varam atļauties panašķēties ar saldumiem, saglabājot mēra sajūtu,” uzsver Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs, diētas ārsts Andis Brēmanis.

Izvēloties saldumus, vienmēr ir svarīgi izvērtēt, kas sniegs pievienoto vērtību ikdienas uzturam un uzlabos mūsu pašsajūtu. Tumšā šokolāde ir līdere labvēlīgo saldumu segmentā, jo, pateicoties tās galvenajai izejvielai kakao, mēs gūstam ne tikai garšas baudījumu, bet arī pozitīvu ietekmi uz mūsu veselību,” papildina Andis Brēmanis.

  1. Tumšā šokolāde ir barojoša ne tikai kaloriju ziņā, bet tā ir arī bagāta ar dzelzi, magniju, varu un citām minerālvielām. Piemēram, 100 gramos tumšās šokolādes, kuras sastāvā ir vismaz 70% kakao, ir 11,9 mg dzelzs (66% no dienas normas), 228 mg magnija (57%), 1,8 mg vara (88%), 1,9 mg mangāna (97%), nedaudz selēna, cinka un citu minerālvielu. Turklāt viena 100 g šokolādes tāfelīte satur 11 gramus šķiedrvielu (dienā ieteicams uzņemt 25-30 g).
  1. Tumšās šokolādes sastāvā ir daudz organisko savienojumu, kas ir bioloģiski aktīvi un darbojas kā antioksidanti. Antioksidanti aizkavē citu molekulu oksidēšanos, kas ir nozīmīgi mūsu organisma aizsardzībai pret brīvo radikāļu veidošanos, kā arī palīdz mums ilgāk saglabāties jauniem.
  1. Tumšās šokolādes sastāvā ir īpašas vielas flavanoli, kas uzlabo asins plūstamību asinsvados un pazemina asinsspiedienu. Tātad regulārs, bet mērens tumšās šokolādes patēriņš samazina sirds un asinsvadu slimību risku. Laba asins apgāde ir svarīga arī citur organismā, piemēram, veselīgas ādas nodrošināšanai. Tumšās šokolādes lietošana veicina optimālāku barības vielu piegādi šim orgānam, bez tam flavanoli pasargā arī no ultravioletā starojuma.
  1. Palielinot asins plūsmu smadzenēs, tumšā šokolāde uzlabo atmiņu, spēju koncentrēties, reakcijas laiku un problēmu risināšanas prasmes.
  1. Tumšajai šokolādei piemīt antidepresanta iedarbība un tā spēj ievērojami uzlabot garastāvokli. Šokolāde paaugstina serotonīna līmeni smadzenēs, un tā rezultātā uzlabojas garastāvoklis un mazinās stress. Papildus tam šokolādes sastāvā ir feniletilamīns, kas ierosina dopamīna un endorfīnu atbrīvošanos baudas centros smadzenēs. Abi šie hormoni tiek dēvēti par laimes un mīlestības hormoniem.

“Laima” ir atpazīstamākais saldumu zīmols Baltijā, kas apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāku gadsimtu garumā. Pašlaik “Laimas” produktu portfelī ir teju 200 dažādi produkti, kas pieejami Latvijā un ārvalstīs. “Laimas” produkcija tiek eksportēta uz 27 pasaules valstīm – ASV, Kanādu, Ķīnu, Izraēlu, Lielbritāniju, Īriju, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Kazahstānu, Turkmenistānu un citām.

Par Latvijas Diētas ārstu asociāciju:

Latvijas Diētas ārstu asociācija ir dibināta 1992. gadā. Tā ir profesionāla organizācija, kas apvieno Latvijā praktizējošos diētas ārstus jeb dietologus. Viens no darbībās virzieniem ir veselīga dzīvesveida, jo īpaši veselīga uztura popularizēšana. Sadarbībā ar pārtikas ražotājiem tiek risināta jaunu, veselību veicinošu produktu izstrādāšana, tādējādi popularizējot un ieviešot Latvijā jaunākās zinātniskās un praktiskās atziņas dietoloģijas jomā.

 

Par “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”:

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ir viens no vadošajiem šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs. “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” pārstāv šādus produktu zīmolus: “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “The Original Taffel Snacks” un “Pedro”. Uzņēmums eksportē preces uz teju 30 valstīm, tajā kopumā strādā vairāk nekā 1000 cilvēku. 

Par “Orkla”:

“Orkla” ir vadošais plaša patēriņa produktu, kā arī mazumtirdzniecības, pārtikas, maiznīcu un konditoreju konceptuālo risinājumu piegādātājs. Ziemeļvalstis un Baltijas reģions ir “Orkla” galvenie tirgi un tie veido aptuveni 80% no apgrozījuma uzņēmuma zīmolu patēriņu preču segmentā. “Orkla” grupai ir stipras tirgus pozīcijas dažādās produktu kategorijās Centrāleiropā un Indijā. Uzņēmums ir galvenais piegādātājs Eiropas maizes tirgus segmentā.

“Orkla” ir Oslo Fondu biržā (Oslo Stock Exchange) kotēts uzņēmums, kurš bāzēts Oslo, Norvēģijā. No 2016.gada 31.decembra “Orkla” grupā strādā 18 154  darbinieki. “Orkla” apgrozījums 2016.gadā bija 4,2 miljardi eiro (NOK 37,8 miljardi). 


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies