TIEVĒT VESELĪGI

Ciao
Ciao 21. aprīlis 2017 09:06
2165

Svarīgi iegaumēt, nepieciešams samazināt dienā uzņemto ogļhidrātu daudzumu. Nepieciešams ēst vairāk labos taukus un olbaltumvielas, taču no ogļhidrātiem atteikties. Zivis, gaļa, rieksti, avokado u.c. izstrādās organismā insulīna hormonu, kas mazinās lieko svaru.

Cilvēki savas mirkļa iegribas liek pirmajā vietā, nedomājot, kā tas ietekmēs organismu ilgtermiņā.

Kādēļ ir grūti atteikties no saldumiem? Jo insulīna līmenis asinīs nav pietiekošā daudzumā. Cilvēks jūt diskomfortu, kas rodas krasa cukura līmeņa svārstību dēļ, un tādēļ organisms pieprasa kaut ko saldu, lai atgūtu enerģiju.

Nekas cits neatliek kā pāriet uz sabalansētu uzturu, kas laika gaitā mazinās vēlmi pēc saldumiem. Šādā veidā organisms uzņems nepieciešamās vielas, kas, savukārt, stabilizēs hormonu līmeni. Svarīgi ir ēst brokoļus un citus zaļos dārzeņus vai zaļumus. To sastāvā ir hroms, kas mazina kāri pēc saldumiem.

Patstāvīgi aizņemta darbā, liela ģimene un pareiza ēšana šķiet kā Himalaju virsotnes? Nepieciešama pārdomāta sistēma, ja nepieciešams regulāra nedēļas maltīšu sastādīšana un to sagatave.

Tievējot, sākumā noderīgi izmantot atgādinājumus. Nepieciešams ēst ik pēc četrām stundām, tādā veidā organisms nejūtīs badu un nesāks veidot rezerves tauku veidā. Svarīgi ir dzert tīru ūdeni.

Dzīvot pēc noteikta režīma ir  patīkami, jo ikdiena liekas sakārtotāka, viss gribētais pagūts.

Lai fiziskās aktivitātes sniegtu rezultātus, tām ir jābūt regulārām.

Gaidīt īsto brīdi, kas tā arī nepienāk. Svarīga ir vide, kādā atrodaties, cilvēki, ar kuriem komunicējat. Samazināt jebkāda veida kārdinājumus un kairinājumus, kuri iespējami. Lai kaut ko iegūtu, no kaut kā vienmēr būs jāatsakās. 

Atkarība no ēdiena pastāv, jo organismā tiek izstrādāts hormons – dopamīns. Mūsu prāts spēj izspēlēt jokus. Svarīgi atcerēties, ēst lēnām, lai signāls par sāta sajūtu līdz prātam aiziet laicīgi, nesniedzoties pēc papildus porcijas.

Lai veicas!

https://vitakoci.org/

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 22. aprīlis 2017 15:33 Kerstyna

paldies par Tavu ierakstu :)
Kopumā, mērķis nebija pasniegt šo kā atklājusi (noteikti nē), pareizi teikts atkārtošanas māte. Tomēr ir tēmas, kurām esmu izgājusi cauri, "revidējusi" un apguvusi iegūto informāciju un reāli pielietojusi dzīvē gūstot panākumus.
Manā pieredzē ir pierādījies, ka mūsdienās cilvēki mācās no tiem, kuru reuzltātus redz. Nu, piemēram, diezin vai gribēsies klausīties matu stilista ieteikumos, kuram ir nesakopta "galva", vai stilistu ar nebaudāmu kopskatu.. tāpat arī dietologi, kuri ir khmm nu pāri 100.. nu sapratāt domu ;) bet vēl nebaudāmāk ir lasīt vienkārši ietiekumus un domāt, tas tiešām strādā? Kāds ir tas cilvēks, kurš to visu iesaka... nu tā kaut kā ;)

Kerstyna 22. aprīlis 2017 12:25

Par to, ka blogā minētas it kā zināmās patiesības... Repetitio alma mater est :) Un, ja cilvēkam 12 citi pasaka kaut ko, viņš beigās to pieņem kā pašu par sevi saprotamu.
Man patīk Tavi blogi par šo tematu, tie nav ne audzinoši, ne pamācoši, vienkārši -vai nu izlasi un paņem kaut ko no tā sev, vai arī izlasi un aizmirsti.... Demokrātija :)

Ciao 21. aprīlis 2017 23:05 Shalako

Kuram ir svarīgi atgūt, vai iegūt vēlamo augumu pie lielas motivācijas saldumi būs vienaldzīgi (mans gadījums). Jā mocījos "lomkās", bet iegūtais rezultāts mani iepriecināja vairāk (turklāt lomkas un mežonīgā kāre nav mūžīga, bet pārejoša), turklāt katram no mums tā latiņa kā gribam dzīvot ir citāda. Tagad varu noteikti teikt, kā šokolādītes, lieli drēbju kalni, daudz ceļošana, lielas mājas utt nebūt nesniegtu man laimi.. bet kādam citam šīs ir svarīgas lietas!
Vesels organisms, laba pašsajūta, izskats ir manas prioritātes, kurās mazi kapkeiki, šokolādītes utt augstāk minēto neuzlabo ;) Drīzāk pretēji...

Ciao 21. aprīlis 2017 22:57 hiperkeri

Hromam ir nozīme ;)

Shalako 21. aprīlis 2017 22:07

Bet šokolāde un saldumi rada atkarību. Piemēram, ja uz tievēšanas laiku atsakos pilnībā no saldumiem, tad pirmās dienas ir ĻOTI smagas, nenormāli gribas uzkost kādu gabaliņu šoko pie tējas. Paiet 2 dienas un tad jau vairs neprasās. Tiklīdz grožus atlaid, tā atkal katru dienu kāds saldums prasās tējai klāt :)

Shalako 21. aprīlis 2017 22:01

Par tievēšanas laiku pilnībā piekrītu ;)
Bet ārpus tievēšanas fāzes, nedomāju gan, ka jebkuru saldummīlu varēs apkrāpt ar jebkuru citu pārtiku, kas satur cukuru.
Teiksim, es gribu šokolādi, man nevajag kaut kādu cukuru no ne saldām lietām, man vajadzīga šokolādes garša un tā laimes sajūta, ko tā dod ;) Galvenais mēra sajūta - neapēst veselu šoko uzreiz. Vai arī, nu nav nekas slikts maziņš cupcake pie kafijas/tējas.
Nedomāju, ka saldumos ir grēks, bet gan tieši daudzumā.

hiperkeri 21. aprīlis 2017 21:59

Ak tad hroms ir tas galvenais! Man palīdzēja biežāka zupu gatavošana!

Ciao 21. aprīlis 2017 16:02 ofelija

Mainīt savus ieradumus ir ļoti grūti un ja nav atbalsta ģimenē, darbā .... ļoti grūti. Sevi var mainīt tikai esot vientulībā, neietekmējoties no apkārtējo domām, viedokļiem, reklāmām .. smags un nopietns darbs :)

Ciao 21. aprīlis 2017 15:55 Linduchy

Tas arī ir iemesls :D

Linduchy 21. aprīlis 2017 15:53 ofelija

Prosecco ir jādzer! Zinātnieki ir pierādījuši, ka regulāra burbulīšu lietošana samazina Alcheimera saslimšanas risku :)
Un šodien piektdienu - tā kā - cin cin ;)

ofelija 21. aprīlis 2017 15:43 VIT@

Te man uzreiz naak praataa mana deela vaardi,ka es vienmeer atradiisu iemeslu iedzert Prosecco!
Reizeem cilveeki aizbildinaas ar aiznemtiibu,beerniem,viiriem utt,lai tikai izvairiitos no kaadas veseliigas dziives proceduuras-piemeeram vingrosanas.

rasas 21. aprīlis 2017 15:43 VIT@

:) Tā jau ir, Tu jau šajā ierakstīji tādas basic lietas, ko, ja ir iespēja un vēlēšanās, var papildināt ar vēl un vēl un vēl ko sakāmu.
Paldies, lai Tev arī jauks atpūtas laiks. :)

Ciao 21. aprīlis 2017 15:37 rasas

Tavs pirmais komentārs pateica ļoti daudz ;) Lai jaukas brīvdienas.

rasas 21. aprīlis 2017 15:34 VIT@

Jā, man tās šķiet pašsaprotamas, bet tas jau nenozīmē, ka zinu visu par šo topiku. :)

Ciao 21. aprīlis 2017 15:31 rasas

bet Tu taču minēji, ka šīs lietas ir pašsaprotamas? Par šo arī izteicu savu komentāru, ka priecājos, ka visu zini :)

Ciao 21. aprīlis 2017 15:29 ofelija

Ne pirmo reizi lasu, ka identiski domājam (Y) Manuprāt daudzi meklē atrunas, šīs atrunas ir vienmēr.. nereti arī grūtības atteikt draugiem pasākumu, jo baidās ko palaist garām... labāk tad atteikties no sportiņa, bet vīna glāze tas ir forši :)

rasas 21. aprīlis 2017 15:27 VIT@

Nemaz neapgalvoju, ka zinu visu, tas pat nav iespējams. :)

rasas 21. aprīlis 2017 15:26 ofelija

Tā ir, prakses (iespējams, disciplīnas) jautājums, vai un kā to pielieto.
Labprāt lasītu arī Tavas domas šajā jautājumā. :)

Ciao 21. aprīlis 2017 15:25 rasas

tas ir lieliski, ka Tu visu zini ;)

ofelija 21. aprīlis 2017 15:18

Mani radi arii saka,ka tas viss ir zinaams,ko mans viirs(loti nopietni pieveersies veseliigam dziives veidam)viniem atkaarto tajos momentos,kad kaads saka-bet dzimsanas dienaa jau var,vaarda dienaa jau var,bernu jubilejaas var utt.
Es teiksu nevar!!!!Ja veel tas buutu nieciigs kuukas gabalins,bet parasti tas parveersaas par loti lielu nevajadziigu cukura uznemsanu.
Tas jau nav tikai izskats par ko ciinamies!Taa ir muusu veseliiba!
Ja cilveeki dziivotu peec sii parauga-saprotamaam lietaam,tad dakterim nebuutu darba!

rasas 21. aprīlis 2017 15:18 VIT@

viens ir zināt, otrs praktizēt.. bieži vien šie jautājumi iziet no prakses trūkuma nevis no informācijas trūkuma..

Ciao 21. aprīlis 2017 14:20 rasas

ja viss būtu tik pašsaprotami, tad diezin vai mēs lasītu jautājumus un līdzīgi par vēlmi atbrīvoties no liekajiem kg...

rasas 21. aprīlis 2017 14:09

Paldies, ka dalies pašsaprotamās lietās, kas, iespējams, kādam ir atklājums. :)

Ciao 21. aprīlis 2017 13:12 Cerīte

Paldies, tas ir liels kompliments :) (hug)

Cerīte 21. aprīlis 2017 12:37

Roku uz sirds liekot-Tu nu esi sieviete ,kuras padomos patiešām der ieklausīties/bez ironijas/