Tā mēs dzenam prom klepu. Tautas līdzekļi

mazaa raganina
mazaa raganina 12. februāris 2011 11:45
5050

 

Tā mēs dzenam prom klepu.

 

Tā nu ir sanācis, ka mūsu mājās klepus ir biežs viesis. Īpaši labi klepum patīk mūsu nu jau 8.gadus lielais dēls. Esmu iekārtojusi veselu mapīti ar tautas medicīnas līdzekļiem, lai cīnītos ar šo briesmoni t.i.klepu.

 

Varbūt kādam noder manis piedāvātās receptes, kuras ir iecienītas mūsu ģimenē.

 

1) Pirmais ir kāju karsēšana karstā ūdenī, ūdenim var pievienot sāli un sinepes(šī recepte ir veca kā pasaule).

 

2) Nākošais solis, ja nav temperatūra, tad izsildām muguru(krūtis nē, lai nav lieka slodze sirdij).Muguru sildām vai nu ar novārītiem karstiem kartupeļiem(uzmanīgi-jāskatās, lai neapdedzina muguru) vai ar parafīna plāksnītēm. Parafīnu var nopirkt aptiekā un karstā ūdens peldē izkausē.Es iemērcu iekšā vati, lai sasūcas parafīns, tad lieku uz muguras. Jāsaka, ka ķēpa liela, bet ko gan neizdarīsi bērnu dēļ.

 

Trešais variants: novāra 2 kāpostu lapas, uz tām liek virsū medu un liek uz muguras, sasedz. Ideāli, ja var nogulēt ar visām lapām līdz rītam(manējais neļaujas).

 

3) Nākamais solis tējas dzeršana. Jāsaka liels paldies mūsu zāļu vecītim Aivaram Lirumam, jo pateicoties viņam mums mājās ir viņa sagatavotas ARS(akūta respiratora saslimšana) tējas, kuras dzeram arī tad, kad esam veseli.

 

Papildus tam es gatavoju šādas tējiņas:


a)      2 sīpolus sagriež plānās šķēlēs un 0,5 litrā ūdens vāra apēram 5 minūtes. Dzer šo tēju ar medu.

b)      2 ēdamkarotes egļu skuju sagriež un izvāra 0,5 litrā ūdens. Ļauj ievilkties 10 minūtes siltā vietā.

c)      Ķērpju tēja. Jāsaka, ka šo tēju es pati nevaru iedzert, tā ir ļoti rūgta, bet arī efektīga. Šo dzer mans vīrs un kā par brīnumu arī mazais dēls. Ievācam paši mežā.

d)      Silts piens ar medu, sodu un sviestu.Ar šo dzērienu ir izauguši abi mani dēli.Šo gan nevarētu nosaukt par tēju, kad vecākais dēls bija maziņš mēs mānījāmies un teicām, ka tas ir aktimels....

4) Nākamais solis ir dažādu brūvējumu pagatavošana.

 

Divus trīs sīpolus smalki sagriež, vāra 100 gramos ūdens, kamēr mīksti. Pievieno 150 gramu medus. Šo sīrupu bērni var lietot pa tējkarotei, pieaugu šie – pa ēdamkarotei ik pēc divām trim stundām.

 

Var arī darīt tā: sagriež sīpolu plānās šķēlītēs, saspaida kopā ar medu. Pēc 2 stundām sīpols būs atsulojies un šādu suliņu var dot ik pa 2 stundām 1 tējkaroti.

 

Kā vispopulārākais mūsu mājās ir šāds pašgatavots sīrups:


Uz lēnas uguns vāra citronu 10 min, pārgriež un izspiež sulu. Ielej sulu glāzē, pievieno 2 ēdamkarotes glicerīna, sajauc un pielej glāzi līdz malām ar medu. Ja klepus rets, lieto sīrupu pa 1 tējkarotei dienā. Ja klepus stiprs, tad 4 reizes dienā. Var lietot gan pieaugušie, gan bērni. Ļoti efektīgs līdzeklis.

 

Un vēl viens vienkāršs paņēmiens alvejas mīkstumu sajauc kopā ar medu, sablenderēju un sīrups gatavs. Šodien tādu pagatavošu, jo iepriekšējais jau beidzas.

 

5) Kakla sāpes...Ar šīm ir cīnīties visgrūtāk, jo šķiet, ka nekas nepalīdz. Pirms nedēļas lielais dēls cīnījās pret kakla sāpēm ar smiltsērkšķu eļļu. Vēl esam mēģinājuši sildīt kaklu ar novārītām kāpostu lapām un linsēklām, kā arī esmu gatavojusi no cukura ,,cukurgailīšus”. Šī ,,konfekte” kaut nedaudz noņem sāpēs, vēl sāpju remdēšanai palīdz medus sajaukts ar kanēli.

 

Mājas dezinficēšanai izmantoju priežu čiekuriņus, kurus salieku auduma maisiņos un lieku pie radiatoriem un vēl lieku vāzēs priežu zarus, lai smaržo visa māja. Esmu izmantojusi ēterisko eļļu maisījumu. Iepilinu pāris pilienus speciālajā trauciņā, kuram apakšā ir tējas svecīte un ļauju eļļām darīt savu darbu. Otrs variants piepilinu ēteriskās eļļas vannai, bet svarīgi atcerēties, ka šādā gadījumā eļļai nepieciešama nesējviela. Es eļļu sajaucu ar ēdamkaroti silta piena un tad pievienoju ūdenim.

 

Pārlasot visu ko esmu sarakstījusi jāsaka viens, medus mūsu mājās ir lielā cieņā un izskatās, ka jau tagad jāstājas rindā pie mūsu bitenieka pēc kārtējām medus burkām. Šobrīd esošās bīstami tuvojas savam nobeigumam.

 

Lai Jums un mums laba veselība!!!

 

Kā Tu cīnies ar klepu? Uzraksti blogu un laimē Isla kakla sūkājamās tabletītes>>

{smallpic:1}

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kalliope 13. februāris 2011 11:30

paldies - super, būs jāsagatavo :)

mazaa raganina 13. februāris 2011 11:24

kalliope
Pusi uz pusi,bet godīgi sakot,es ne vienmēr ievēroju proporcijas,lieku uz aci un pēc sajūtām.

kalliope 12. februāris 2011 21:52

skaidrs un cik apmēram medus jāliek - pusi uz pusi vai mazāk?

mazaa raganina 12. februāris 2011 20:49

kalliope
Jāuzglabā ledusskapī,lai nesarūgst!!!

mazaa raganina 12. februāris 2011 20:46

kalliope
Hm,nemaz nemācēšu atbildēt,es šodien pat pagatavoju apm.250ml un lietosim kamēr beigsies.

kalliope 12. februāris 2011 20:27

cik ilgi var uzglabāt alvejas sīrupu?

mazaa raganina 12. februāris 2011 12:22

1)izvāra ūdenī veselu nemizotu citronu.
2) Glicerīnu nopērk aptiekā maksā apm.1,50 varbūt tagad jau dārgāk.

madmozele 12. februāris 2011 12:15

Paldies par receptēm.Mani ieinteresēja sīrupa recepte,jo bērnam klepus pašlaik,bet ir jautājumi:1.)veselu citronu vāra?2.)Pievieno glicerīnu,ko aptiekā var nopirkt un kuru liek roku kremu sastāvam klāt?