Starp mums, meitenēm, runājot - par intīmo higiēnu

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2017. gada 5. aprīlis, 10:59:27
Starp mums, meitenēm, runājot - par intīmo higiēnu

Ārējo dzimumorgānu mazgāšana ar ūdeni un intīmās higiēnas līdzekļiem ir darbiņš, kas jāveic katru dienu. Intīmā higiēna ir ļoti svarīga gan tavai labsajūtai un komfortam, gan reproduktīvajai veselībai.

Mazgājies vismaz divas reizes dienā

Būtu ieteicams veikt intīmo ķermeņa daļu apmazgāšanu ik reizi pēc tualetes apmeklējuma. Ja šādas iespējas nav, var izmantot mitrās salvetes, kas paredzētas intīmajai kopšanai un nesatur spirtu. Ieteicams apmazgāt intīmo zonu arī pēc katras intīmās tuvības reizes.

Biksīšu ieliktnītis jāmaina ik pēc divām stundām

Biksīšu ieliktnīši veido ideālu vidi baktēriju attīstībai. Lai izvairītos no iekaisuma riska, biksīšu ieliktnītis ir jāmaina ne retāk  kā ik pēc 2 stundām.

Menstruāciju laikā uz nakti ir ieteicams likt speciālās nakts higiēniskās paketes, jo tās nav jāmaina ik pēc 2 stundām. Arī tampons ir jāmaina ik pēc divām stundām.

Ilga higiēnas pakešu un ieliktnīšu nenomainīšana var izraisīt sēnīšu infekcijas, apsārtumu, izdalījumus un ietekmēt reproduktīvo veselību.

Izmanto intīmās higiēnas krēmus, lai aizsargātos no baktērijām un maksts sausuma

Pirms peldēšanās baseinā vai atklātās ūdens tilpnēs ir ieteicams izmantot intīmās higiēnas krēmu vai apmazgāt intīmās ķermeņa daļas ar speciālu līdzekli, kas satur antiseptiskas sastāvdaļas, lai aizsargātu savu organismu no kaitīgu baktēriju nokļūšanas un bīstamas vairošanās tajā.

Ērta, elpojoša un tīra apakšveļa

Katru dienu jāvelk tīra apakšveļa, arī tad, ja tiek lietoti ikdienas biksīšu ieliktnīši.

Ginekologiem vislielākās raizes rada stringi un sintētiska apakšveļa. "Striķīšbiksītes" izskatās seksīgi, bet šaurā auduma strēmelīte ir ideāls baktēriju pārnēsātājs no anālās atveres uz dzimumorgāniem.

Izvēloties apakšveļu, ir ļoti svarīgi izvēlēties atbilstošu izmēru, lai biksītes nespiež un neberž. Ja veļa pārāk cieši pieguļ ādai, tiek traucēta skābekļa piegāde un asinsrite.

Ieteicams izvēlēties apakšbiksītes, kurām stakles daļa ir no kokvilnas vai cita dabīga materiāla. Naktī ir ieteicams iztikt bez apakšveļas.

Intīmajai higiēnai neizmanto parastās ziepes

Sievietes maksts vide nav sterila, tajā dzīvo dažādi mikroorganismi. Veselai sievietei intīmo veselību palīdz nodrošināt pienskābās baktērijas. Sievietes maksts pH līmenis ir vāji skābs: 3.8 – 4.4. Ja maksts mikrofloras līdzsvars izmainās, mainās arī maksts pH līmenis – tas kļūst sārmaināks, pastiprinās izdalījumi, dažreiz var parādīties specifisks aromāts.

Maksts mikrofloras izmaiņu iemesli var būt dažādi - antibiotiku lietošana, imunitātes pazemināšanās sievietēm, hormonu līmeņa svārstības menstruālā cikla laikā, grūtniecība, nepareiza intīmā higiēna ar sārmainiem vai neatbilstošiem kopšanas līdzekļiem (dušas želeju, šampūnu,  antibakteriālajām un parastajām ziepēm), maksts skalošana, smēķēšana, jauns/vairāki dzimumpartneri.

Intīmo zonu vislabāk apmazgāt siltā, tīrā, tekošā ūdenī ar atbilstošiem, speciāli tam paredzētiem līdzekļiem. Speciālie līdzekļi maigi attīra un dezodorē, kā arī iznīcina kaitīgo floru un samazina gļotādas kairinājumu.

BIOAPTA piedāvā inovatīvu, īpaši maigu mazgāšanas līdzekli intīmai higiēnai. To var izmantot gan sievietes, gan vīrieši. Intimo Softcare piemīt intīmo zonu aizsargājošas īpašības. Tas nesatur nātrija lauril un lauretsulfātu. Līdzeklis satur kumelītes uzlējumu, kam piemīt nomierinošas, pretiekaisuma un dezodorējošas īpašības, un jūras elastīnu, kam piemīt mitrinoša darbība. Pēc ūdens izžūšanas sekmē gļotādas aizsardzību. Līdzeklis testēts virknē klīniskajos pētījumos, kuri garantē absolūtu drošību. To rekomendē lietot īpaši jutīgas ādas aprūpei, piemēram, balanita, balanopostīta, vulvovaginīta, hemoroīdu gadījumā, kā arī gadījumā, ja ir parasto intīmo higiēnas līdzekļu nepanesība. Intimo Softcare ir īpaši ieteicams lietošanai pēcdzemdību periodā. Pasargā no gļotādas sausuma menopauzes laikā. Piemērots arī bērnu intīmajai higiēnai.

Veselība ir dārgākais, kas mums dzīvē ir dots. Parūpējies par sevi!