Sportošanas priekšnoteikumi vasarā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 29. jūnijs 2021 12:17
205

gādājoties, jāpievērš uzmanība, lai tie nodrošinātu aizsardzību gan pret UVA, gan pret UVB stariem. Sportojot ir jāizvēlas atbilstošs apģērbs – viegls, elpojošs un gaišs, galvai noteikti jābūt nosegtai ar galvassegu – cepuri vai lakatiņu. 

Iesildīšanās un atsildīšanās – obligāta

Vasarā, sportojot ūdenstilpņu tuvumā, mēdz būt liels kārdinājums uzreiz pēc intensīva treniņa doties atvēsināties ūdenī. Taču, kā uzsver K. Zlidnis, pēc treniņa ir allaž jāatsildās un pakāpeniski jāsamazina slodze, jāpastiepjas un, kad ķermenis ir nedaudz atdzisis, var doties atvēsināties ūdenī. Uzreiz pēc treniņa, kamēr sirds un elpošanas ritms ir paātrināts un ķermeņa temperatūra nav normalizējusies, nav vēlams doties aukstā ūdenī, lai izvairītos no muskuļu krampjiem un aizrīšanās ar ūdeni.  

Pietiekama šķidruma uzņemšana

Veselam cilvēkam jāuzņem vismaz 2 l ūdens dienā. Karstā laikā, kā arī sportojot, pastiprināti svīstot, tiek zaudēts šķidrums, tāpēc tas jākompensē, dzerot ūdeni, skaidro I. Priedniece. Svarīga ir pietiekama ūdens uzņemšana atbilstoši katra cilvēka vecumam, svaram, veselības stāvoklim un fiziskajām aktivitātēm. Dodoties sportot, jāņem līdzi pudele ar ūdeni. Jādzer regulāri, gan pirms, gan treniņa laikā un gan pēc treniņa. Noderīgi būs aptiekā nopērkamie pulveri vai tabletes, ko izmanto dzeramā šķīduma pagatavošanai, tie palīdzēs nodrošināt optimālu elektrolītu un ūdens līmeni organismā. Tie satur nātriju, kāliju, magniju, kalciju, cinku, arī glikozi un C vitamīnu. Tos var lietot pirms treniņa, treniņa laikā vai pēc tam.

Īpaša piesardzība

Farmaceite uzsver – karstā laikā un īpaši sirds saslimšanu gadījumā nevajadzētu ilgstoši atrasties atklātā saulē, kā arī karstās, nevēdinātās telpās. Karstā laikā jāizvairās no smagas fiziskas slodzes gan saulē, gan karstās un nevēdinātās telpās.

Tāpat karstā un tveicīgā laikā īpaši uzmanīgiem jābūt gados vecākiem cilvēkiem un hronisku saslimšanu gadījumā, kā arī lietojot noteiktus medikamentus. Īpaša vērība jāvelta arī bērniem.

Sportojiet atbildīgi! 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies