Spirāle kā kontracepcijas veids

22. marts 2010 00:00
1329

Cik efektīva ir spirāle? Vai var iestāties ārpusdzemdes grūtniecība, lietojot spirāli? Konsultē "ARS" ginekoloģe Ieva Baidekalna.

 

Jautājums:

Es vēlētos uzzināt kaut ko vairāk par spirālēm - kā tās darbojas; cik liels drošības procents tām ir; cik liels ir risks, ka izsargājoties tādā veidā, var iestāties ārpusdzemdes grūtniecība? Paldies.


 

1

Konsultē „ARS” ginekoloģe Ieva Baidekalna:

Spirāle ir augstas efektivitātes kontracepcijas metode (Perla indekss 1,5), kas paredzēta ilgstošai lietošanai – lietošanas ilgums 5-8 gadi atkarībā no spirāles veida. Spirāles kontraceptīvais efekts balstās uz spermatozoīdu kustības kavēšanu uz olvadiem, olšūnas kustību un apaugļošanu. Ārpusdzemdes grūtniecības risks paaugstinās tām sievietēm, kam anamnēzē ir bijusi dzemdes perforācija vai operācija mazajā iegurnī, sevišķi olvadu operācijas. Spirāle kā kontracepcijas metode vairāk piemērota dzemdējušām sievietēm.

 

Uzdod arī Tu savu jautājumu ginekologam, rakstot uz kristine@sieviesuklubs.lv!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
taschinka 2. aprīlis 2010 18:01

Ja,spiralei ir savs labums,vairakus gadus ne par ko nav jadoma un neietekme svaru.Tomer ir viens minuss-stipras menesreizes.

ivi 23. marts 2010 10:35

esmu ĻOTI apmierināta - ne par ko nav jādomā...
Ātrāk vai vēlāk, bet katra atrodam savu dakteri, kurš liekas vispiemērotākais, pie kam, ja esi dzemdējusi, tad jau noteikti esi atradusi savu dakteri - parunā - noteikti tev ieteiks labāko variantu. Ar mani bija tieši tā - nesapratu neko no visa klāsta, bet aprunājoties nonācām pie kopēja rezultāta, tagad varu tikai teikt PALDIES savai dakterītei

sherija 22. marts 2010 23:52

Man tikai jautājums, kā var zināt, ka tā vēl ir tevī un ir pareizā pozīcijā? Esmu dzirdējusi, ka tās mēdz izslīdēt (piem., ja ir spēcīgas mēnešreizes) vai nobīdīties.

happy2012 22. marts 2010 19:00

man drīz būs gads,ka ieliku spirali...man nebij diskomforta,vienīgais pirmos menešus mēnešreizes bij dīvainas,bet tagda viss ir nostabilizējies un viss kartībā!

Ja to var izdarīt jebkurs ģinekalogs,anestēzijas nav jo pirms tam vaig iedzert vienu tabletīti(kuru var nopirkt aptiekā)es aizmirsu nopirkt,un kad lika spirāli sajutu mazu kniebienu,tas arī viss!

22. marts 2010 17:08

Patiešām, varēja izskaidrot plašāk, jo man ir zināmas vara, sudraba un zelta spirāles.
Ar ko tās atšķiras, kurai kurā situacijā, kuru labāk būtu lietot un galvenais - cena (statistiski vidējā) gan pašām spirālēm, gan ievietošanas procedūrai.
Vai ievietošanu var veikt jebkurš ginekologs un kā notiek ievietošanas process-ar kadu vietējo anestēziju vai kā.
Un kā ar blakusparādībām, piem. esmu lasījusi, ka ir diskomforts vēdera lejasdaļā?

22. marts 2010 12:53

ļoti laba lieta. Nav jādomā par to vai laikā iedzēri tableti. Un bez jebkādām raizēm!

Rebeka 22. marts 2010 10:21

Es arī līdz ko daktere ļaus šādu nopirkšu!! Tik man anv skaidrs par tiem veidiem!!