Soli pa solim - vēnu operācija 18. aprīlī

nikee
nikee 20. aprīlis 2012 09:00
1167

Tas nu ir noticis – 18. aprīlis pavadīts, esmu piedzīvojusi operāciju – varētu teikt vakaru, kuru noteikti NEKAD neaizmirsīšu.

Kamēr esmu uz šī pacēluma viļņa, vēlējos ar jums padalīties savās emocijās, atskatīties uz vakardienu un iedrošināt arī Jūs turpināt cerēt, sapņot par veselām un skaistām kājām. Atceries – sapņo un tas piepildīsies :)

Par visu pēc kārtas – no mana, kā klientes skatu punkta.

Visu dienu darbā jutos kā uz adatām. Tā kā man nekad nav bijušas ne operācijas, ne narkozes – nezināju, kas mani sagaida vakarā. Biju uztraukusies ne pa jokam.

Kādu daļu no šīs neziņas kliedēja VC4 meitenes, kas mani sagaidīja ierodamies. Tiku izmitināta ļoti jaukā un mājīgā palātā. Tā arī bija mana telpa pirms un pēc operācijas. Šī centra meitenes darīja visu, lai es tur justos labi....palīdzēja kliedēt bailes, atbildēja uz maniem jautājumiem par narkozi, sajūtām operācijas laikā u.t.t. Jebkurā gadījumā – iekārtojos un jutos kā mājās. Atlika vien gaidīt ierodamies ārstu, lai dotos uz operācijas zāli.

Un tad tas mirklis bija klāt. Ieģērbos vienreizlietojamā apģērbā un devos līdz savam ārstam Intam Ūdrim uz operēšanas telpu. Lieki piebilst, ka uztraukums bija sasniedzis kulmināciju. Pirms pusstundas iedzertā nomierinošā tabletīte (1/2 tabletīte) pazuda kā nebijusi.

Plkst. bija ap 22.20, filmēšanas grupa bija devusies jau mājup, un mana jautrā un satraukuma pilnā operācija varēja sākties. Tā kā kameras vairs nefiksēja katru ārsta soli, operācija bija ļoti ātra. Kopumā operācijas zālē atrados kādu pusotru stundu. Gaisotne šajā laikā bija patīkama – fonā skanēja mūzika, kā arī komunikācija ar ārstu nelika justies aizmirstai aiz aizslietņa :) ES jutos drošībā un pilnībā uzticējos cilvēkiem aiz aizslietņa, jo savas kājas es neredzēju...bet pati biju pie pilnas saprašanas. Vietējā narkoze ir tikai kājās, papildus tajās vietās, kur notiek ārsta darbošanās. Tehniskās detaļas no pašas operācijas noteikti redzēsiet video, kuru uzņēma pirms manis operējot otro finālisti Noru.

Visu operāciju kāds ar mani kontaktējās...kā jau minēju – nepārtraukti notiek dialogs ar ārstu, māsiņām. Liels pārsteigums bija manas draudzenes, kura izmantoja šo vienreizējo iespēju, ierašanās operāciju zālē. Tas vēl vairāk šo procedūru padarīja omulīgāku un patīkamāku. Tas bija kaut kas negaidīts, kad pie galvas pienāk „savējais” – pārģērbts zilajā kostīmā ar visām maskām uz sejas. Kā jau visiem parastiem cilvēkiem ķirurģiska iejaukšanās no estētiskā viedokļa nav nekas patīkams, tad arī mana draudzenīte nebija izņēmums – kad sāka „tamborēt” manu vēnu mezglus, viņai vajadzēja paelpot svaigu gaisu :)

Un TAD tie liktenīgie vārdi – VISS, operācija ir beigusies. Tajā brīdī likās, ka iebļauties „juhuuu” būtu atainojis manas tā brīža sajūtas. Es biju laimīga par šo iespēju līdz 18. aprīlim, bet uz šī galda sapratu, ka īstā laime ir tieši Tur, plkst. 24os – 18. un 19. aprīļa mijā. Sajūtas, kas liek lidot. Man likās, ka varu pati celties no galda un doties...doties pasaulē un visiem teikt, ka TAS ir noticis...JĀĀĀĀ, beidzot noticis :)

Bet, protams, sajūtas, ka varu uzreiz staigāt bija mānīgas. Vajadzēja kādu pusstundu paciesties :)

Māsiņas man uzvilka kompresijas zeķes un varēja sekot ceļš uz riteņiem palātas virzienā. Arī tur labie gariņi jau bija pastrādājuši – bija pārklāta gulta...ar mīkstu oranžu segu. Kārtējais mīļais posms šajā pasākumā. Jebkurā situācijā es jutos aprūpēta un apčubināta :)

Kājas man nesāpēja, jutu tādu kā piebāztas vates sajūtu. Pirkstus varēju pakustināt.

Turpmākā stunda pagāja cienājoties ar VC4 sagādātiem gardumiem, dzerot tēju un DAUDZ ūdens. Māsiņas pavadībā veicām pāris vingrojumus, lai varētu atsākt staigāt un iekustināt stīvos muskuļus.

Ap plkst.1iem naktī biju gatava doties mājup - vēl stutējoties pie ārsta, bet jau uz savām kājām. Izrādās, ka kādu laiku pēc operācijas nejūtīgi ir tieši ceļgali. Paldies ārstam - viss veiksmīgi...un droši tiku nogādāta mājās.

Nakts bija jāpavada kompresijas zeķēs. Nekāda diskomforta un sāpju, pamodos ar smaidu sejā. Likās, ka zāle zaļāka un debesis zilākas. Mazliet jutu sāpes pirmajos soļos un ik pa laikam kādu velkošu sajūtu visu pirmo dienu, bet tas bija sīkums, salīdzinot ar apziņu, ka beidzot TAS ir noticis. Man ir „salabotas” kājas...JUHUUU! :)

No rīta aizdevos uz pārsiešanu un uzklausīju pēdējās norādes, dodoties ikdienas gaitās. Pārsteigums, ka nekādu īpašu ierobežojumu NAV. Nedrīkstam sauļoties, iet pirtī un veikt lielu fizisko slodzi, bet ikdienas aktivitātes pat ir ieteicamas.

Tā kā operācijas laikā man ir atmiruši pāris nervi (ceru, ka pareizi esmu sapratusi skaidrojumu :) ), tad dakteris Ints Ūdris norīkoja 10 dienu (sākot ar šodienu) kursu uz Darsonvalizāciju. Tā ir procedūra, kurā ar stikla nūju braukā pa kājām, tādējādi radot sajūtu, ka dursta ar daudzām adatām. Šādas regulāras procedūras man palīdzēs atveseļošanās periodā. Lai saprastu šīs procedūras darbību, ielūkojos VC4 mājas lapā, kur saprotamā valodā aprakstīts, ka šādas procedūras paplašina kapilārus un artērijas, paaugstina vēnu tonusu u.t.t.

Tādas nu man bija šīs 2 piedzīvojumiem pilnās dienas.

Visvairāk šī projekta ietvaros man kontaktēšanās sanāca ar VC4 mārketinga darbinieci Ilzi. Es varēju jebkurā laikā viņai uzzvanīt, pajautāt ja kas neskaidrs. Arī operācijā Ilze man bija blakus. Paldies TEV, Ilze, par visu šo laiku – atbalstu, smaidu un pozitīvo, kas ir iekš Tevis. :)

Noteikti vēl jāpiemin kāds cilvēks, kuram jāsaka visvislielāko Paldies - tas ir mans ārsts Ints Ūdris. Droši varu teikt, ka viņš ir ārsts ar lielo burtu. UN neko labāku nevarēja vēlēties, viņš ir pats labākais! Paldies vēlreiz!!! :) Arī viņa palīgs Guna ir fantastisks un atsaucīgs cilvēciņš. Paldies arī Tev! :)

Paldies vēlreiz Sieviešu klubam par to, ka saveda kopā ar VC4, kā rezultātā esmu tāda, kāda esmu – nju jau ar veselām kājām.

Uz papīra nav iespējams vizualizēt manas šī brīža emocijas. Ceru, ka vismaz mazumiņu sajutāt no mana nezūdošā smaida.

Esmu laimīga :)

Līga

Sieviešu Kluba vēnu konkurss top sadarbībā ar Veselības centru 4. Vairāk informācijas www.edk.lv

www.flebologija.lv;

www.juglasklinika.lv

 

Veselības centrs 4
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
21. aprīlis 2012 10:36

Apsveicu! Viens labs darbiņš jau veikts. Domāju, ka mēs visas atlikušās dalībnieces noteikti izmantosim mums piedāvātās atlaides.Es tikai lasot apmulsu par to, kāpēc operācija tika veikta naktī.

Sieviešuklubs.lv 20. aprīlis 2012 15:45

Man bija tā iespēja tevi satikt nākamajā rītā pēc operācijas - patiešām izskatījies ļoti, ļoti laimīga un starojoša! :)

nikee 20. aprīlis 2012 10:52

Paldies Jums! :) Prieks, ka sajutāt manas emocijas :)

madmozele 20. aprīlis 2012 10:35

Prieks par Tevi! (F)

lavave 20. aprīlis 2012 10:17

Lasīju un patiesi smaidīju :)Liels prieks par Tevi,ka proti tā priecāties!!! (F)

sandijasieviesuklubs 20. aprīlis 2012 10:07

Liels prieks par Tevi! Sajūta, ka ir ļoti labs darbs izdarīts un sieviete tiks pie veselām u skaistām kājām!
Skatīsimies arī video!