Slinko acu un lielo "aceņu" īpašniece

nosiguldas
nosiguldas 17. septembris 2014 16:36
1766

Manu acu stāsts sākās jau ļoti sen. Savos septiņos gados uzliku pirmās brille un tik pat ātri no viņām šķīros, jo lielas ausis un brilles deva savu rezultātu skolā.

Esmu šķielētāju un tā saucamās "slinkās acss sindroma" īpašniece. Tā pa īstam sapratu, ka slikti sāku redzēt pēc vairāku gadu darba skolā. Vēl pagāja pāris gadiņi un viss beidzās ar neizturamām galvassāpēm, kas mani pavadīja ejot gulēt vakarā un sagaidīja mostoties no rīta. Sāku gatavoties savai pēdējai stundiņai un lai visu saliktu pa plauktiņiem devos pie ārsta.

Nekad pat iedomāties nevarēju, ka tādas galvassāpes var radīt acu problēmas. No tā laika nēsāju brilles. Laiku pa laikam esmu uzmetusi aci arī lēcām, bet vienmēr ir atturējis apstāklis, ka esmu pietiekoši izklaidīga, bet lēcas prasa noteiktu procedūru no rīta un vakarā. 

Tas jau laikam ir pats par sevi saprotams, ka ja redze ir sākusi bojāties, tas process pats nor sevis neapstāsies un nu jau savā ne visai lielā vecumā, esmu kļuvusi par lasāmbriļļu īpašnieci. Kādam pateiksi, smiesies. Līdz pensijai vēl gadi divdesmit, bet jau ar acenēm lasīšanai.

Tam protams ir pavisam nejaukas sekas, jo es praktiski mājās nelasu, izņēmums ir pasakas meitai, bet arī no tām labprāt izmūku. Tagad gaidu kad mazulīte lasīs pati un to darīs, lasot man priekšā.  

Tā kā mans darbs ir saistīts ar datoru un lielu daudzumu dokumentu lasīšanu, saprotu, ka acis novecos daudz ātrāk nekā es pati. Tapēc reizi gadā dodos ciemos pie acu daktera uz pārbaudēm. Ar nožēlu jāatzīst, ka tādu pa īstam labu acu ārstu esmu satikusi tikai vienu reizi. Protams, ka man arī ļoti gribētos šķirties no brillēm, bet uz nopietnām procedūrām neesmu varējusi saņemties, jo ja pavisam godīgi, ir bail. Ja nu paliek sliktāk, vai vispār pēc tam neko vairs neredzēšu. Tā nu dzīvoju ar savām pārdomām un bailēm. Cilvēks jau paliek tikai cilvēks, pie ārsta iet tad, kad citu iespēju nav .......


 

BLOGU KONKURSS: Piedalies un laimē dāvanu no Gallus Optika 50 EUR vērtībā!


20140917203920-26261.jpg


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies