Šis un tas par un ap veselības aprūpes sistēmu

Autors: pece, 2010. gada 19. oktobris, 07:23:35
Šis un tas par un ap veselības aprūpes sistēmu

Blogu tēma par ārstiem un šur tur manītie komentāri ir vedinājusi padalīties informācijā par to, ko mēs varam iegūt, bet bieži vien to nezinām.

 


 

 

Viens no visbiežāk dzirdētajiem apgalvojumiem – es nevaru tikt pie ģimenes ārsta, tad, kad ir nepieciešams, ir aplams, jo katru darba dienu, piecas reizes nedēļā ģimenes ārsta praksē ir jābūt akūtās pieņemšanas stundai, kad nāk visi akūtie pacienti un tie tiek pieņemti rindas kārtībā! Un ja jūsu ģimenes ārsta praksē akūtās stundas nav, tad mierīgi varat pieprasīt, lai būtu! Ja par šo akūto stundu neesamību ziņosiet attiecīgām institūcijām, ārsts šo ātri vien sakārtos!

 

 

Ja nu tomēr nekādi kaut kādu iemeslu dēļ, nevaram tikt pie sava ģimenes ārsta – pastāv tāda lieta kā dežūrārsti. Tāpēc īpaši jau Rīdziniekiem un lielāko Latvijas pilsētu iemītniekiem nebūtu par ko sūdzēties! Starp citu, dežūrārsti dodas arī mājas vizītēs, ja ir tāda nepieciešamība. Sīkāk, skatīt šeit!

 

 

Vēl joprojām ir spēkā valsts apmaksāta zobārstniecības programma bērniem līdz 18 gadu vecumam. Protams, lai šo pakalpojumu saņemtu, ir rindas, bet tās nav bezgalīgas. Bez tam šo pakalpojumu nodrošina arī daudzas privātās zobārstniecības klīnikas!

 

 

Nosūtījums pie speciālistiem ir derīgs 3 mēnešus, der atcerēties, ka pat ja ārsts nosūta uz konkrētu iestādi, pie konkrēta speciālista, pacientam ir tiesības un iespējas ar to pašu nosūtījumu doties uz citu iestādi pie tāda paša speciālista. Ja ir garas rindas pie jūsu nolūkotā speciālista, vienmēr vajag pameklēt iespējas tikt pie konkrētā speciālista citā iestādē. Ļoti daudzi speciālisti pieņem vairākās vietās. No savas pieredzes varu ieteikt, ja nepieciešams bērnu ķirurgs/ traumatologs, tad nav obligāti doties uz Vienības gatvi, tikpat labi var griezties medicīnas centrā VALEO, kur šīs iestādes telpās ir sava prakse daļai no tiem pašiem bērnu ķirurgiem/traumatologiem, kuri pieņem Vienības gatvē un arī šeit pieņem ar valsts apmaksātu nosūtījumu.

 

 

Ja nu esam nonākuši slimnīcā, tad der atcerēties, ka kopējā pacientu iemaksu summa vienā ārstēšanās reizē nevar pārsniegt 250 LVL, bet kopējās pacientu iemaksas gada laikā 400 LVL. Pēc šo limitu sasniegšanas turpmāk gada ietvaros pacienta iemaksas nav jāmaksā.

 

 

Bet vislabāk der piestrādāt pie profilakses, lai šīs zināšanas praksē nav jāpielieto!

 

 

 Reizēm der palasīt:

http://www.vnc.gov.lv/lat/veseliba/

http://www.vm.gov.lv/index.php?top=117&id=776

http://www.vi.gov.lv/?sadala=543