Šis un tas par un ap veselības aprūpes sistēmu

pece
pece 19. oktobris 2010 07:23
656

Blogu tēma par ārstiem un šur tur manītie komentāri ir vedinājusi padalīties informācijā par to, ko mēs varam iegūt, bet bieži vien to nezinām.

 


 

 

Viens no visbiežāk dzirdētajiem apgalvojumiem – es nevaru tikt pie ģimenes ārsta, tad, kad ir nepieciešams, ir aplams, jo katru darba dienu, piecas reizes nedēļā ģimenes ārsta praksē ir jābūt akūtās pieņemšanas stundai, kad nāk visi akūtie pacienti un tie tiek pieņemti rindas kārtībā! Un ja jūsu ģimenes ārsta praksē akūtās stundas nav, tad mierīgi varat pieprasīt, lai būtu! Ja par šo akūto stundu neesamību ziņosiet attiecīgām institūcijām, ārsts šo ātri vien sakārtos!

 

 

Ja nu tomēr nekādi kaut kādu iemeslu dēļ, nevaram tikt pie sava ģimenes ārsta – pastāv tāda lieta kā dežūrārsti. Tāpēc īpaši jau Rīdziniekiem un lielāko Latvijas pilsētu iemītniekiem nebūtu par ko sūdzēties! Starp citu, dežūrārsti dodas arī mājas vizītēs, ja ir tāda nepieciešamība. Sīkāk, skatīt šeit!

 

 

Vēl joprojām ir spēkā valsts apmaksāta zobārstniecības programma bērniem līdz 18 gadu vecumam. Protams, lai šo pakalpojumu saņemtu, ir rindas, bet tās nav bezgalīgas. Bez tam šo pakalpojumu nodrošina arī daudzas privātās zobārstniecības klīnikas!

 

 

Nosūtījums pie speciālistiem ir derīgs 3 mēnešus, der atcerēties, ka pat ja ārsts nosūta uz konkrētu iestādi, pie konkrēta speciālista, pacientam ir tiesības un iespējas ar to pašu nosūtījumu doties uz citu iestādi pie tāda paša speciālista. Ja ir garas rindas pie jūsu nolūkotā speciālista, vienmēr vajag pameklēt iespējas tikt pie konkrētā speciālista citā iestādē. Ļoti daudzi speciālisti pieņem vairākās vietās. No savas pieredzes varu ieteikt, ja nepieciešams bērnu ķirurgs/ traumatologs, tad nav obligāti doties uz Vienības gatvi, tikpat labi var griezties medicīnas centrā VALEO, kur šīs iestādes telpās ir sava prakse daļai no tiem pašiem bērnu ķirurgiem/traumatologiem, kuri pieņem Vienības gatvē un arī šeit pieņem ar valsts apmaksātu nosūtījumu.

 

 

Ja nu esam nonākuši slimnīcā, tad der atcerēties, ka kopējā pacientu iemaksu summa vienā ārstēšanās reizē nevar pārsniegt 250 LVL, bet kopējās pacientu iemaksas gada laikā 400 LVL. Pēc šo limitu sasniegšanas turpmāk gada ietvaros pacienta iemaksas nav jāmaksā.

 

 

Bet vislabāk der piestrādāt pie profilakses, lai šīs zināšanas praksē nav jāpielieto!

 

 

 Reizēm der palasīt:

http://www.vnc.gov.lv/lat/veseliba/

http://www.vm.gov.lv/index.php?top=117&id=776

http://www.vi.gov.lv/?sadala=543

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 19. oktobris 2010 19:54

makvins,
Cik ir bijusi saskare un ārsti arī apgalvo, ka derīgs ir 3 mēnešus.

mazaa raganina 19. oktobris 2010 18:57

Nosūtījums derīgs 3 vai 1mēn???Man visu laiku saka,ka 1.mēnesi!!!

pece 19. oktobris 2010 12:22

smukaa,

Ja zināsi savas tiesības, nebūs problēmas tikt akūtajā stundā (mani neviens nav atļāvies pasūtīt un pēc tam, kad samācīju savus vecākus, viņus arī vairs nemēģina).

Ja nosutījumi ir pamatoti nepieciešami, nevis tava iegriba, tad līdz ļoti vienkāršs risinājums - lūgums uzrakstīt uz lapas attaikumu un parakstīties. ;)

smukaa 19. oktobris 2010 12:03

tas,ka bez rindas nevari tikt,tas,ka nosuutiijumu nedod,jo redz kaut kaads limits ir beidzies..utt.

pece 19. oktobris 2010 11:49

smukaa,

Kas praksē ir savādāk?

19. oktobris 2010 11:45

Paldies, noderīga informācija!

smukaa 19. oktobris 2010 11:44

To visu zinu,bet diemzheel praksee viss ir savaadaak!