Sauļoties droši un bez raizēm

Susurēns
Susurēns 2. jūlijs 2015 17:58
3131

Sākoties aktīvai sauļošanās sezonai, aktuāls kļūst jautājums par ādas pasargāšanu sauļošanās laikā. Ārsti un dermatologi iesaka sauļošanās laikā lietot speciālus šim nolūkam paredzētus  sauļošanās krēmus.

Lai aizsargātu ādu no pārmērīgas iedegšanas, ādas novecošanās un pat melanomām, ir pieejami dažādi pretiedeguma un sauļošanās krēmi.

Tiek akcentēts, ka, iegādājoties pretiedeguma krēmu, jāņem vērā sava iepriekšējā sauļošanās pieredze – vai āda ātri apdeg vai ne, un jāizvēlas atbilstoša lieluma aizsargfaktors.

Tomēr maz tiek sniegta informācija par to, ka būtiskākais ir skatīties sauļošanās krēma sastāvu! To sastāvs nebūt nav tik balts un pūkains... Krēmos esošās vielas var izraisīt alerģijas, ietekmēt hormonālo sistēmu, nokļūt mātes pienā, pat radīt ādas vēzi!

Pēc ārzemju pētījumos pieejamās informācijas, viskaitīgākās ķīmiskās vielas, kas sastopamas sauļošanāskrēmos, ir: Oxybenzone, Octinoxate, Homosalate, Octisalate, Octocrylene.

20150702174911-11545.jpg

Varbūt tomēr saules aizsargkrēmus labāk nelietot? Esot izpētīts, ka āda pati sevi var pasargāt un pēc pirmajām sauļošanās reizēm izstrādā vielas, kas aizsargā to no nelabvēlīgās saules ietekmes. Nezinu, vai tā ir patiesība.

Vai Jūs pievēršat uzmanību sauļošanās krēma sastāvam? Vai uzskatāt, ka tie vispār ir nepieciešami? Vai Jūs zināt, kādi augi un preparāti no dabas līdzekļiem vislabāk spēj pasargāt ādu no kaitīgā saules starojuma ietekmes?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Susurēns 3. jūlijs 2015 08:04 hiperkeri

Kādu krēmu Tu lieto?

hiperkeri 2. jūlijs 2015 22:48

es ne tikai nesauļojos,bet es cenšos arī izvairīties no uzturēšanās saulē. Bez aizsargkrēma pat nerādos pie logiem .

Nikte 2. jūlijs 2015 20:48

Sejai izmantoju kremu ar lielu uv filtru,bet kermenim izmantoju tikai mitrinoshu kremu..Un vispar nesauljojos :X

Linduchy 2. jūlijs 2015 18:41 Susurēns

Seja iztiek ar ikdienas kosmētiskajiem krēmiem, bet rokas un kājas es smērēju ar Vichy eļļu, man ar to pietiek...un esmu smuki brūna, nevis grilvista :D

Susurēns 2. jūlijs 2015 18:36 Catwoman

Es arī speciāli nesauļojos, bet ikdienā uzturoties ārā tomēr nākas saskarties ar saules stariem un tad nevilšus nāk prātā doma, ka varbūt vajag ādu kaut kā pasargāt... bet varbūt nevajag? :)

Susurēns 2. jūlijs 2015 18:34

Kaitīgās vielas ir: benzofenons-3 (oksibenzons), 4-metilbenzilidēna kampars (4-MBC), 3-benzilidēna kampars (3 BC), oktilmetoksicinamāts (OMC) vai oktil-dimetilpara-amino-benzoskābe (OD-PABA).
Laba alternatīva no dabīgajiem līdzekļiem ir šī sviests!

Linduchy 2. jūlijs 2015 18:33

Manā plauktiņā nav neviena sauļošanās krēma...ķeru saules pigmentu tāpat, bet neaizraujos. Speciāli nesauļojos, bet iedegums veidojas no dārzā pavadītā laika vai pastaigām gar jūru :)