Saspringusi sprandas daļa? Vingrojumi tieši tev!

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 1. oktobris 2014 00:00
9539
Ja diendienā pavadi ļoti daudz laika pie datora (jo arī tu esi sēdoša darba veicēja!), šis vingrojumu komplekss ir kā radīts tieši tev! Izpēti un veic ik mīļu brīdi, kad jūties saspringusi! Sieviešu Klubam vingrojumus iesaka fizioterapeite Kristīne Stalīdzāne.
Apsēdies ērti krēslā (šo vingrojumu vari veikt arī pie darba galda!), turi muguru taisnu. Ievēro - elkonim ir jābūt zemākam par pleca daļu! Ar plaukstām satver pakausi un virzi pakausi uz leju. Vingrojumu veic pareizi, ja jūti, kā atslābinās mugura un kakls.
Turpini atslābināt saspringušo sprandas daļu! Skatienu vērs uz padusi, otru roku turi klēpī. Atkal pastiep kakla muskuļus! To pašu atkārto uz otru pusi!
Tad galvu vērs uz sāniem. Pievērs uzmanību savai otrai rokai! Tai ir jābūt atslābinātai, plecam atbrīvotam un neuzrautam!
Kustību, protams, atkārto arī uz otru pusi!
Apsēdies jāteniski uz krēsla. Kājas plati, pēdas stabili uz zemes, rokas aiz muguras. Mugurai jābūt taisnai!
Pirmā pozīcija - rokas taisni izstieptas! Uzmani muguru!
Otrā pozīcija - saliec rokas uz augšu. Mugura atkal taisna, pleci nolaisti un lāpstiņas atbrīvotas!
Vinrgojumu atkārto vismaz 5 reizes. Bet var arī ilgāk! Ieklausies, kā jūtas tavs organisms.
Vēl viens brīnišķīgs sasprindzinājuma samazināšanas veids - plaukstu sakļaušana aiz muguras. Vispirms viena roka augšā, otra apakšā. Tad otrādāk!
Krūšukurvi ar rokām virzi uz leju, zodu - uz augšu. Tev vajadzētu just maigu smeldzi. Paturi dažas sekundes un izbaudi!
To pašu atkārto, galvu pavirzot uz vieniem sāniem, tad - otriem.
Iemācies maigu kakla masāžu. Tev jāatrod muskulis (to atradīsi, ja salieksi galvu uz sāna un pieliksi rādītājpirkstu un īkšķi pie kakla). Maigi satver muskuli un pamasē.
Vispirms dažas minūtes pamasē vienu kakla pusi, tad to pašu atkārto uz otru pusi.
Apsēdies ērti krēslā, satver pakausi ar plaukstām un spied galvu uz aizmuguri. Maigi! Tā, lai jūties komfortabli!
Noslēgumā izapļo galvu. Aizver acis, rokas ieliec ērti klēpī, ieelpo, izelpo un sāc ar galvu zīmēt pusapli.
Vispirms uz vienu pusi, tad vidu un tad uz otriem sāniem.
Atceries! Ar galvu var veikt tikai pusapļus! Pilnu apli neveido, jo tā rodas lieks sasprindzinājums miega artērijai. Tad var veidoties arī galvas reiboņi.
Šādu vingrojumu komplektu vari atkārtot pat vairākas reizes dienā! Ikreiz, kad jūti sasprindzinājumu kakla daļā, soli pa solim pavingro. Ideāli, ja vari vingrot kādā atpūtas telpā. Bet arī darba videi nebūs nekādas vainas. Foto: Māris Lapiņš, www.mlstudio.lv

Ja diendienā pavadi ļoti daudz laika pie datora (jo arī tu esi sēdoša darba veicēja!), šis vingrojumu komplekss ir kā radīts tieši tev! Izpēti un veic ik mīļu brīdi, kad sprandas daļā jūti saspringumu!

Sieviešu Klubam vingrojumus iesaka fizioterapeite Kristīne Stalīdzāne.

5 soļu vingrojumu kūri vari veikt kaut ik pēc stundas. Tas neaizņems daudz laika. Vien dažas minūtes. Toties pašsajūta manāmi uzlabosies. Dienas beigās nejutīsies tik pārgurusi un enerģētiski iztukšota. 

Izmēģini jau tagad! Vingrinājumus skaties šajā fotoblogā!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies