Sāpīgas mēnešreizes. Kāds tam ir iemesls?

Autors: zancene, 2010. gada 25. marts, 00:00:00
Sāpīgas mēnešreizes. Kāds tam ir iemesls?

Daudzas sievietes menstruāciju laikā cieš no sāpēm. Vairums no viņām ir gatavas to paciest, jo sāpīgās sajūtas neizjauc ierasto dzīves ritmu un neprasa īpašu uzmanību.

{smallpic:1}

Taču ir arī sievietes, kuras ar šausmām gaida šīs mēneša dienas, jo tās izjauc visu ierasto dzīves ritmu spēcīgu sāpju dēļ. Bieži vien viņas ir spiestas darbā ņemt brīvas dienas, lai šo laiku pavadītu mājās.

 

Menstruālās sāpes nav tikai nepatīkamas vien. Tās bieži ir kādas nopietnas saslimšanas pazīmes. Ja menstruālās sāpes grauj tavu dzīvi, noteikti dodies  pie ārsta!

 

Kas ir sāpīgu menstruāciju iemesls?


Dabiskas sāpes izraisa dzemdes muskuļu spazmas. Spazmu iemesls - hormona prostaglandīna izdalīšanās.

 

Kā izvairīties no menstruālajām sāpēm?


Lieliskākais veids, kā izvairīties no sāpēm, uzturēt labu fizisko formu. Jāievēro veselīgs dzīvesveids un regulāri jānodarbojas ar sportiskām aktivitātēm, labi jāizguļas un jāatpūšas, un iespēju robežās jāizvairās no stresa. Pretsāpju līdzekļi, īpaši ibuprofens, var palīdzēt atvieglot sāpes, turklāt - farmaceits tev var ieteikt vispiemērotāko līdzekli.

 

Kā tev var palīdzēt ārsts?


Ja tev nepalīdz pretsāpju līdzekļi, ārsts tevi var nosūtīt uz iegurņa orgānu izmeklēšanu, lai noteiktu dismenorejas iemeslu.

 

Atkarībā no izmeklēšanas rezultātiem, var tevi nosūtīt uz USG vai laparoskopiju.

 

Ārstēšanai izmanto nesteroīdus pretiekaisuma un pretapaugļošanās līdzekļus.

 

Pretapaugļošanās tabletes pārtrauc ovulāciju, tādā veidā pārtraucot prostaglandīna izstrādāšanos un sāpes. Ja sāpes ir tikai iegurņa orgānu iekaisuma, endometriozes vai fibromiomas pazīme, tiek nozīmēta specifiska ārstēšana.

 

http://ladyhealth.com.ua/