Sāpīgas mēnešreizes. Kāds tam ir iemesls?

zancene
zancene 25. marts 2010 00:00
2809

Daudzas sievietes menstruāciju laikā cieš no sāpēm. Vairums no viņām ir gatavas to paciest, jo sāpīgās sajūtas neizjauc ierasto dzīves ritmu un neprasa īpašu uzmanību.

{smallpic:1}

Taču ir arī sievietes, kuras ar šausmām gaida šīs mēneša dienas, jo tās izjauc visu ierasto dzīves ritmu spēcīgu sāpju dēļ. Bieži vien viņas ir spiestas darbā ņemt brīvas dienas, lai šo laiku pavadītu mājās.

 

Menstruālās sāpes nav tikai nepatīkamas vien. Tās bieži ir kādas nopietnas saslimšanas pazīmes. Ja menstruālās sāpes grauj tavu dzīvi, noteikti dodies  pie ārsta!

 

Kas ir sāpīgu menstruāciju iemesls?


Dabiskas sāpes izraisa dzemdes muskuļu spazmas. Spazmu iemesls - hormona prostaglandīna izdalīšanās.

 

Kā izvairīties no menstruālajām sāpēm?


Lieliskākais veids, kā izvairīties no sāpēm, uzturēt labu fizisko formu. Jāievēro veselīgs dzīvesveids un regulāri jānodarbojas ar sportiskām aktivitātēm, labi jāizguļas un jāatpūšas, un iespēju robežās jāizvairās no stresa. Pretsāpju līdzekļi, īpaši ibuprofens, var palīdzēt atvieglot sāpes, turklāt - farmaceits tev var ieteikt vispiemērotāko līdzekli.

 

Kā tev var palīdzēt ārsts?


Ja tev nepalīdz pretsāpju līdzekļi, ārsts tevi var nosūtīt uz iegurņa orgānu izmeklēšanu, lai noteiktu dismenorejas iemeslu.

 

Atkarībā no izmeklēšanas rezultātiem, var tevi nosūtīt uz USG vai laparoskopiju.

 

Ārstēšanai izmanto nesteroīdus pretiekaisuma un pretapaugļošanās līdzekļus.

 

Pretapaugļošanās tabletes pārtrauc ovulāciju, tādā veidā pārtraucot prostaglandīna izstrādāšanos un sāpes. Ja sāpes ir tikai iegurņa orgānu iekaisuma, endometriozes vai fibromiomas pazīme, tiek nozīmēta specifiska ārstēšana.

 

http://ladyhealth.com.ua/

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nikola69 14. aprīlis 2010 12:07

Manas paziņas meitai bija ļoti smaga mēnešreižu pirmā diena – nepanesamas sāpes, krampji, slikta dūša, vājums, dažreiz līdz pat ģībonim… bez pretsāpju līdzekļiem viņa pat uz skolu nevarēja aiziet. Lietojot TF Belle Vie 3 nedēļas pa 2-3 kapsulām dienā unTF Plus pa 2 kapsulām dienā viss diskomforts ir pazudis,nekur neko nevelk un nesāp.Tagad pat nemana ka tās ir jau sākušās,ja agrāk sākās sāpes pirms menstruācijas dienām.Ieskaties manā mājas lapā www.transferfaktors.lv

taschinka 2. aprīlis 2010 17:27

Man tomer pirms berna dzimsanas sapeja vairak,tagad tas sapes ir niecigas.Menesreizu stiprums nav mainijies,ka bija stipras ta ir.(piebildisu ka man ir asins nerecesana,un menesreizes man ir aptuveni 5 reizes stiprakas neka citam, katru menesi sais dienas,es nevaru izziet no majas,jo dzivojos tik pa toleti.)

smukaa 27. marts 2010 13:56

Nezinu,nezinu..man kaa bija 7 dienu garas un mokoshas reizes taa joprojaam mokos,lai gan dzemdeeju!:(
Nu,man ir olniicu probleemas..un jaasamierinaas!

ki4ija 26. marts 2010 09:20

Man ir tieši pretēji - pirms grūtniecības vispār nekas nesāpēja, bet pēc grūtniecības gan sākās ļoti sāpīgas mēnešreizes. Bet man laikam vēl veicās, jo tās trakās sāpes ir tikai pirmajā MR dienā.

paasma 25. marts 2010 16:27

man reiz teica, ka pēc grūtniecības būšot vieglākas mēnešreizes. Vēl nezinu vai taisnība tam