Sāksim ar ūdeni!

kalliope
kalliope 21. septembris 2010 14:27
1351

Jau kādu laiku pieķeru sevi pie domas, ka mans dzīvesveids, maigi izsakoties, nepavisam nav no tiem veselīgākajiem, kas diemžēl ir ļoti labi redzams gan no ārpuses, gan varbūt mazāk redzams, bet man pašai ļoti abi zināms arī iekšējās sajūtās.


Esmu no tiem, kas mēdz iesākt daudzas lietas vienlaicīgi un beigās, ja ne visas, tad vismaz lielāko daļu atstāt pusratā, tāpēc nu esmu nolēmusi ķerties klāt pamazītēm un mans pirmais vismaz pagaidām itin labi īstenotais uzdevums ir – ūdens dzeršana. Jā, jā – pavisam parasta ūdens dzeršana. Varbūt kāds teiks - kas gan tur īpašs, mēs visi taču ik dienas dzeram ūdeni. Arī man tā šķita, bet, ja padomā un sarēķina, cik tad ūdens pa dienu izdzerts (neskaitot kafiju un tēju), tāds nieks vien sanāk.

 

Nu, lūk. Tāpēc mans mīļais vīrs tika norīkots aizbraukt pie vecmammas (viņai ir pašai sava aka ar ļoti labu ūdeni) un mana mīļākā glāze ar Šreka kaķi (kas vienmēr panāk savu – vai ar labu, vai ne tik labu), nu jau gandrīz nedēļu stāv pie datora (kur pavadu lielu daļu savas dienas), ik pa laikam topot uzpildīta.

 

Divi, manuprāt, lielākie ūdens dzeršanas plusi (neskaitot, protams,  zinātnieku pētījumos atklātos un vienmēr un visur daudzinātos):

 

1) kad liekas, aiz bada varētu aprīt ziloni – padzerot ūdeni, dažkārt izrādās, ka tās ir tikai slāpes, kas tevi mocījušas un patiesībā vajadzētu izdzert jūru ūdens (vai vismaz pāris malkus) un nevis pielocīt pilnu māgu ar pirmo, kas pagadās pa rokai;

 

2) ūdeni dzerot, pilnīgi noteikti neprasās klāt cepumiņš, kūciņa, sviestmaizīte utt. u.t.jpr., atšķirībā no tējas vai kafijas :)

 

Tā, lūk. Nākošais, ko mēģināšu ieviest ir plāna sastādīšana vismaz dienai, ja ne nedēļai, tad vēl vingrošana un vispār aktīvāks dzīvesveids utt., bet tas viss vēlāk un pa drusciņai – ja sākšu visu uzreiz, atkal nāksies palikt pie sasistas siles.

 

Lai mums visām veselīgi skaists rudens!

 


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sudrabs 23. septembris 2010 16:10

:Udens dara brīnumus un sievietei itsevišķi tas ir ļoti svarīgs. Tām, kurām problēmas ar ūdens dzeršanu, iesaku ļoti vienkāršu lietu. katru dienu uz kādas lapiņas vai blociņā uzzīmē 8 ūdens glāzes, kad vienu izdzer tā nosvītro uz lapiņas glāzi. Dzer ik pēc 1 h pa 250 ml. Dzer kaut neslāpst, jo slāpes jau norāda, ka organisms kliedz pēc šķidruma. ūdens ir jāuzņem tāpēc, lai nejustu slāpes :) Veiksmi visiem ūdens dzeršanā! :) Un bšuim veseli!

rudace 22. septembris 2010 12:49

attiecībā uz ūdens dzeršanu tik tiešām jāvadās pēc sajūtām - nekad viens ieteikums nevar derēt visiem. NEKAD!
Ja kādam gribas dzert, organisms prasa ūdeni, lai dzer.
Ja otrādi - kāda vella pēc papildus pārslodze organismam+vajadzīgo leitu izskalošana no organisma. Personīgi arī es nedzeru, un man neprasās.
Pie tam turos pie austrumu metodes no AJ, kur teikts, ka ēst un dzert vajag tikai tad, kad tiešām to gribas, ne biežāk un ne vairāk.
Vajag pieiet kritiskāk visam, ko publicē mēdijos, tai skaitā it kā zinātnieku pētījumus. Nepaiet ne ilgs laiks pēc tāda pētījuma rezultātiem, kas parādās cits pētījums ar pretējiem rezultātiem un ieteikumiem.
Vairāk paļausimies uz iekšējām izjūtām, nevis paļausimies kā bezsmadzeņu būtnes mēdiju ietekmei.

mazaa raganina 21. septembris 2010 21:52

Uz katru kafijas tasi jāizdzer 2 tases ūdens.Zinu to jau sen,bet ūdeni nedzeru,nu neprasās man dzert.Kā ar to cīnīties?Vienīgi ar piespiešanos,bet tā jau tāda spīdzināšana būs.

ambera 21. septembris 2010 20:33

Es katru dienu izdzeru ūdeni pirms ēšanas vismaz kopā sanāk 1l stabili + zaļā tēja!

sanny 21. septembris 2010 18:26

es tagad esmu atsakusi izdzert glaazi pat 2vas siltu citronuudeni pirms eeshanas-vismaz sliktaak no taa nav :)

smukaa 21. septembris 2010 18:05

misslaila - tu mani iepriecinaaji ar to zinju;) Es arii esmu nedzeeraaja:D

misslaila 21. septembris 2010 17:57

He he es arī grēkoju ar to ūdens dzeršanu, vai precīzāk teikt nedzeršanu :) Bet šodien mani iepriecināja lūk kas:
http://www.kasjauns.lv/lv/news/skaistuma-mits-sagrauts-8-udens-glazes-neuzlabo-izskatu&news_id=29318
Tad jau nav tik traki :) Un par to kafiju. Aha tā ir, ka būtībā kafija nevis mazina slāpes, bet palielina, jo tas ir diurētiķis un situāciju tikai padara sliktāku :D Mhm, bet garšīga jau tā kafija ir :D

plastic 21. septembris 2010 17:55

es dzeru, manuprāt kādu 1 litru + vēl zaļo tēju vai upeņu tēju...man liekas ka tas ir pietiekami

inchuks 21. septembris 2010 17:38

...es,liekas maz ūdeni dzeru... bet pēc kaifijas krūzes ūdens pa virsu pat prasās... ūdeni nedzeru vēlu vakaros,tad no rīta īsti "aizpampusha" sajūta ir....:D
...bet tas viss ir ljoti individuāli... kas vienam der, otram ne...

ziiluks 21. septembris 2010 17:25

Jā..Nju man arī problēmas ar ūdens to dzeršanu..Domāju tas pilnīgi individuāli cik katrs var un cik katram nepieciešams..Es piepampu un jutos pat ļoti slikti..Tagad vados tikai un vienīgi pēc savam sajūtām..Padzeros,kad slāpst.Kafija un tēja arī protams skaitās šķidrums ko uzņemam dienā..Arī pārtikā ir ūdens,ja pat runājam par tiem pašiem gurķiem..Tā kā kam man nierēm vēl papildus slodzi pumpējot iekšāatsevišķi vēl nezin cik,tikai tapēc ka tā vajag??

kintijasieviesuklubslv 21. septembris 2010 16:32

metode ar ūdens glāzi pie datora tiešām ļoti labi strādā! var izdzert tik daudz ūdens, ka nemaz nemani, kā pudele atkal jau tukša. es daru tāpat :)

Aggie 21. septembris 2010 16:26

...man pat masiere saka, ka pa maz ūdeni dzeru...

smukaa 21. septembris 2010 16:16

Bet visu ar meeru!

spaara 21. septembris 2010 16:01

Darbā, pie datora sēžot, dzeru ūdeni regulāri, vairākas glāzes pa dienu. Ūdens man ir mašīnā un vasarā arī somā, mājās man ir jāatceras padzerties, jo brīvdienās dzeru mazāk. Manuprāt jādzer ir tik daudz, cik gribas, pārāk daudz izdzertā ūdens rada diskomfortu...
Un obligāti - uz katru izdzerto kafijas krūzi izdzeru glāzi ūdens! :)

saulje 21. septembris 2010 15:50

man ar 2l dienā ir par maz :D

minniite 21. septembris 2010 15:47

smukaa man jau liekas,ka katram no mums tā škidruma uzņemšana ir individuāla,redz es nemaz savādāk nevaru,jo bija veselības problēmas saistībā ar svaru,tās,kam esmu to stāstījusi zinās par ko runāju. Tad nu savādāk nevaru un dzeru ūdeni/tēju cik vajag.

sju 21. septembris 2010 15:30

man arii taapat, jo vairaak dzeru jo varaak gribaas.... :)

sju 21. septembris 2010 15:27

man arii taapat, jo vairaak dzeru jo varaak gribaas.... :)

lakrica83 21. septembris 2010 15:23

Ui nē...es esmu nenormāla kafijas fane...zinu jau zinu, ka nav labi , bet dienā vismaz 3 lielās krūzes vajag. Dzeru daudz kumelīšu un piparmētru tēju.ūdeni vairumā varu izdzert,ja klāt ir citrons un medus. Tīrā veidā tikai uzdzerot uz zālēm. :)

smukaa 21. septembris 2010 15:22

minniite - vot tieshi par to arii ir runa!

minniite 21. septembris 2010 15:14

smukaa,ja regulāri iet uz WC,tad viss ir ok ;)

smukaa 21. septembris 2010 15:13

Meitenes,nevar tik daudz dzert uudeni!Palasiet,niereem liela slodze..

daigar 21. septembris 2010 15:11

Es arī nupat esmu sākusi dzert daudz ūdens - 2 L kā minimums dienā un pēc savām izjūtām zinot, ka uzreiz, ja sāk šodien 2 l ūdens izdzert nevar. Pamazām sākot dzert prasās arī arvien vairāk un vairāk, jo vairāk dzeru, jo vairāk gribās

minniite 21. septembris 2010 15:10

es arī varu izdzert vismaz 5l ūdens

smukaa 21. septembris 2010 14:55

Es nemaz nevaru tos 2l izdzert!Piepamstu kaa zilonjmaate:D
Vienreiz seedeeju uz kaut kaadas dieetas un kaa gribeejaas eest taa dzeeru zaljo teeju vai uudeni..otraa dienaa nevareeju vairs iedzert ne vienu,ne otru:(

1 2