Sagaidam pavasari – uzņemam vitamīnus

Iveta - tereeze
Iveta - tereeze 12. marts 2018 11:20
1055

Pavasaris ir mans vismīļākais gadalaiks un tas ir arī pārvērtību laiks, gan dabā, gan cilvēka organismā. Dienas kļūst garākas, pie debesīm arvien biežāk parādās saule, mostas daba un cilvēki. Pa ziemu mūsu organisms ir novājinājies un tāpēc esmu nolēmusi pievērsties organisma atjaunošanai – trūkstošo vitamīnu uzņemšanai, regulārai tīra ūdens dzeršanai un fiziskām nodarbēm.

Man pavasaris ir atnācis ar spēku izsīkumu un nemitīgu miegainības sajūtu. Ziema manu organismu ir novājinājusi un pagaraba krājumi man vairs nepalīdz uzņemt organismam neprieciešamos vitamīnus. Tāpēc rodas jautājumus, kur ir tie vitamīni, kurus pavasarī noteikti būtu jāuzņem, lai organisms justos labi.

Ģimenes ārsta pirmais ieteikums ir veikt analīzes, lai saprastu kas organismam trūkst. Vitamīni, kuri noteikti katram būtu jāuzņem ir ‘’D vitamīns’’, jo saulītes mums trūkst. Tad nu no marta mēneša esmu kopā ar dēliņu uzsākusi lietot šo vitamīnu. Lai mazinātu miegainību un noguruma sajūtu, daktere man ieteica palietot B grupas vitamīnus. Un, protams, jālieto daudz zaļumu, jo tie ir ne tikai vitamņu avots, bet arī spēcina organismu. Tāpēc uz palodzes esmu izveidojusi ‘’zaļo dārziņu’’. Tur man aug lociņi, zirņu dīksti, salātlapiņas utt.

20180312111300-68908.jpg

Otrais pie kā esmu apņēmusies pievērsties šai pavasarī ir regulāra ūdens dzeršana. Nolēmu beidzot tam pievērsties, jo ūdens lietošana uzlabo ādas stāvokli (kas man pa ziemu ir pasliktinājies). Kā saka ģimenes ārsts - viena glāze ūdens no rīta var ievērojami uzlabot gan pašsajūtu un veselību, gan ārējo izskatu. Regulāra ūdens dzeršana arī veicina atbrīvošanos no liekajiem kilogramiem. Pirmkārt, ūdens gluži vienkārši kuņģī aizņem vietu, tāpēc cilvēks apēd mazāk. Otrkārt, tas uzlabo vielmaiņu. Dienā vēlams izdert vismas 8 glāzaes svaiga ūdens. Pagaidām mans rekords ir piecas glāzes.

Saka, ka nogurumu var aizbaidīt ar kustībām. Tad nu es apņēmusies pievērsties aktīvākam dzīvesveidam – biežākām pasataigām un rīta vingrošanai. Rīta vingrošana ir mans lielākais izaicinājums, jo man tīk ilgi gulēt. Lai man izdodas!

20180312112033-29189.jpg

Kā jūs spēcinat savu organismu un tiekat galā ar nogurumu un miegainību?

Konkurss: Gatavojamies pavasarim

 

20180305135315-25048.jpg
Uzzini vairāk - www.expobeauty.lv


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies