Redzes korekcija ar kontaktlēcām — kas jāņem vērā, kādus ieguvumus tas sniegs

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. aprīlis 2019 08:01
269

Nepieciešamība koriģēt redzi ir ļoti daudziem cilvēkiem dažādās vecuma grupās. Ja ilgus gadus vienīgais veids, kā to izdarīt, ir bijušas brilles, tad modernais laikmets atnesis jaunas iespējas. Redzi vairumā gadījumu sekmīgi var koriģēt arī ar lāzeroperācijas palīdzību, tomēr tas ir salīdzinoši dārgs risinājums, tāpēc to izvēlas retāk.  

Otrs jauninājums, ko mūsdienās var efektīvi izmantot redzes korekcijai, ir kontaktlēcas. To popularitāte pēdējās desmitgadēs ir ļoti strauji augusi, kontaktlēcas izvēlas dažāda vecuma redzes pacienti, jo tās sniedz gan būtisku komfortu, gan dažādas dzīvesveida priekšrocības.  

Pirmais solis – vizīte pie acu ārsta

Neskatoties uz to, vai līdz šim redzes korekcijai ir izmantotas brilles vai nav, pirms kontaktlēcu iegādes un lietošanas ir jādodas pie acu ārsta uz pārbaudi. Kāpēc? Jo vispirms ir jānosaka, vai acis ir veselas, kāda veida korekcija tām ir nepieciešama, vai acis vispār ir piemērotas kontaktlēcu nēsāšanai, jo gadās neliels procents cilvēku, kuri dažādu fizioloģisku un pat psiholoģisku īpatnību dēļ nevar un nespēj izmantot kontaktlēcas, nejūtot diskomfortu.  

Vizītes laikā ārsts pastāstīs visu nepieciešamo, kas jāzina par lēcu lietošanu, kopšanu, izrakstīs recepti, kurā būs vajadzīgie parametri, kas jāzina, iegādājoties kontaktlēcas. 

Šo soli noteikti nedrīkst izlaist vai attiekties pret to vieglprātīgi, jo tikai tā varēsiet būt pārliecināti, ka droši un pareizi uzsākat kontaktlēcu lietošanu, nenodarot acīm un redzei kaitējumu. Speciālists, vadoties pēc redzes īpatnībām un dzīvesveida faktoriem, noteiks tieši jums piemērotāko kontaktlēcu veidu. 

Apgūsti lēcu lietošanas un kopšanas nianses

Protams, par lēcu ielikšanu, izņemšanu, kopšanu un citām niansēm pastāstīs acu ārsts vai optometrists. Tomēr jauna informācija var arī aizmirsties, kaut kas paslīdēt garām, tāpēc arī pēc vizītes pie speciālista ir jāvelta laiks, lai izpētītu un patiešām arī atcerētos būtiskāko par lēcu lietošanas un kopšanas niansēm, jo tas tiešā veidā ietekmēs acu labsajūtu un veselību.  

Būtiskākie punkti, kuros lēcu lietotāji mēdz grēkot, ir:

  • kontaktlēcas netiek savlaicīgi nomainītas pret jaunām;
  • acīm ik pa laikam netiek dota atpūta no lēcām;
  • lēcas netiek pareizi tīrītas un uzglabātas;
  • tiek pieļauta lēcu saskare ar ūdeni.

Vari lietot arī krāsainās kontaktlēcas 

Tiem, kuriem nav bijusi saskare ar kontaktlēcām, varētu šķist pārsteidzoši tas, ka viņi ikdienā var izvēlēties koriģēt redzi arī ar krāsainām kontaktlēcām. Pieejamas krāsainās kontaktlēcas ar optisko korekciju, kas paredzētas ilgstošai lietošanai. Protams, to var izmantot arī kā īslaicīgu risinājumu. Tomēr ir patīkams fakts, ka krāsainās kontaktlēcas ir katra paša brīva izvēle, jo tās ir tikpat drošas un efektīvas kā parastās lēcas, tikai tām ir papildu bonuss – iespēja paspilgtināt, izcelt vai pilnībā mainīt acu krāsu. Vairāk par to, kādas krāsainās kontaktlēcas ir pieejamas, varat uzzināt mājaslapā lensor.eu. 

Ērtības, ko sniedz kontaktlēcas 

Skaidrs, ka mūsdienās arī brilles ir gana moderns un stilīgs redzes korekcijas līdzeklis, ko joprojām daudzi izvēlas vai kombinē ar kontaktlēcām. Tomēr brilles nespēj dažās būtiskās pozīcijās izkonkurēt kontaktlēcu sniegtās ērtības.

  • Kontaktlēcas netraucē sportot un būt aktīvam. 
  • Kontaktlēcas daudz mazāk pakļautas traumēšanai. 
  • Lēcu darbību neietekmē laika apstākļi – migla, mitrums, lietus, sniegs utt.
  • Kontaktlēcas neizmaina cilvēka vizuālo tēlu, ir nemanāmas. 

Kur izdevīgāk un ērtāk pirkt lēcas 

Kontaktlēcas varēsiet iegādāties jebkurā optikas salonā, tomēr tā nav vienīgā vieta, kur ērti iepirkties. Jau kādu laiku kontaktlēcu droša, ātra un izdevīga iegāde iespējama arī internetā. Protams, jāatceras, ka ir ļoti būtiski izvēlēties uzticamu interneta veikalu, jo lēcas tomēr ir medicīnas prece.  

Viens no šādiem veikaliem internetā ir Lensor.eu, kur pieejams plašs klāsts ar parastajām un krāsainajām kontaktlēcām, kā arī nopērkami visi nepieciešamie kopšanas līdzekļi un aksesuāri. Lensor.eu sadarbojas tikai ar uzticamiem ražotājiem un lielākajiem optikas veikalu tīkliem, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu produktu un vienmēr izdevīgas cenas. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies