Psihoterapeite Aina Poiša: kad tu pēdējo reizi biji pie ginekologa?

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 27. februāris 2011 11:24
496

Jautāta, kā Aina Poiša pati rūpējas par savu ginekoloģisko veselību, viņa atbild, ka ir ļoti pateicīga savām klientēm, kuras vizīšu laikā, stātot par sevi un savām problēmām, iededz pašas galvā atgādinājuma spuldzīti, kura jautā: „Bet kad tu pati pēdējo reizi biji pie ginekologa?“. Aina Poiša par savu sievišķīgo veselību rūpējas reizi gadā, apmeklējot visus vajadzīgos ārstus.

 

 

„Dāmas komplekts – ginekoloģiskā veselība – ir sievietes visjutīgākā vieta, kas prasa īpašu uzmanību. It sevišķi, ja sieviete ilgstoši dzīvo stresā. Tad tieši ginekoloģiskā veselība var samazināties.

 

Tā ir ļoti saistīta ar psihosomātiku. Tādēļ līdzīgi kā frizieris, arī ginekologs un laiku pa laikam, ja nepieciešams, arī psihologs būtu jāapmeklē. Ir jārūpējas par savu psihohigiēnu.

 

Manā prakstē ir bijuši gadījumi, kad sieviete pie manis atnāk un saka, ka ilgstoši netiek galā ar hroniskiem ginekoloģiskiem iekaisumiem. Ginekologs viņai ir ieteicis vērsties pie psihoterapeita. Un, kad runājam ar šo sievieti, atklājas, ka viņa attiecībās jūtas pazemota.

 

Šīs negatīvās sajūtas negatīvas sekas atstāj uz mūsu veselību.

 

Reizēm, kad pie manis atnāk šādas klientes, esmu viņām ļoti pateicīga, jo stāstos par sevi, arī manī iedegas lampiņa, kura atgādina – kad es pati pēdējo reizi biju pie ginekologa?

 

Neesmu nekāda moralizētāja un neuzņemos atbildību par klienta veselību viņu vietā, bet konsultācijās palīdzu viņiem pašiem par sevi uzņemties visas rūpes. Tas, ko saku sievietēm, reizē arī sanāk – ka saku arī pati sev, šādi atgādinot, ka visas rūpes par manu veselību gulstas tikai uz maniem pleciem.

 

Dāmas veselības komplekts – regulāra krūšu un ginekoloģijas pārbaude – ir gluži kā mašīnas tehniskā apskate. Reizi gadā ir jāiziet un, ja viss kārtībā, var uz gadu dzīvot bez bēdu. Tādēļ katrai sievietei dzīves plānā ir jāieraksta: katru gadu rūpēšos par savu sievišķīgo veselību. Regulāri un apzinīgi!“

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Un kad tu pēdējo reizi biji pie ginekologa? 

Uzzini vairāk: Visamsievietem.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies