Problēmas ar urinēšanu.. Kad doties pie ārsta?

kristined
kristined 26. maijs 2010 13:00
2068

Biežāka urinēšana, nepilnīga urīnpūšļa atbrīvošanās, strūklas samazināšanās. Tas viss saistīts ar urinācijas traucējumiem. Par urinācijas traucējumiem un iespējamo ārstēšanu stāsta urologi Alvis Laukmanis un Atis Karulis.

{smallpic:1}

Vispirms jau jāsāk ar to, ka nav noteikts, cik daudz cilvēkam dienā būtu jāizdzer un cik būtu jāizčurā- tas tomēr ir diezgan individuāli, bet, kā uzskata urologi, dienā tiem vajadzētu būt aptuveni 1,5litri.

 

Kamēr mēs nejūtam nekādas izmaiņas, varam teikt, ka esam veseli,bet tomēr ir vērts pievērst uzmanību pazīmēm, kas varētu ziņot par iespējamām problēmām. Urinācijas traucējumus var skatīt vairākos aspektos:

 

-         urinācijas biežums, kad ir biežāka nepieciešamība urinēt gan dienas, gan nakts laikā, turklāt katrā urinācijas reizē ir nelieli urinācijas izdalījumi;

-         urinācijas neatliekamība, kas vīrietim ir pēkšņa vēlme un vajadzība urinēt, ko izraisa nekontrolējama un nenovēršama urīna nesaturēšanas sajūta;

-         problēmas ar urinācijas uzsākšanu un pārtraukšanu;

-         nepilnīga urīnpūšļa atbrīvošanās, kad vienmēr paliek urīna pārpalikuma sajūta;

-         strūklas spiediena samazināšanās, ko var ietekmēt ne tikai vecums, bet arī citi faktori;

-         pilēšana- neliela urīna daudzuma zudumi vājas urīna strūklas rezultātā.

-          

 

Tālāk apskatīsim, kāpēc vīriešiem reizēm tik bieži ir jādodas uz tualeti!

 

Nepieciešamība biežāk urinēt kā ierasts var būt, bet arī var nebūt saistīts ar lielāku šķidruma patēriņu. Biežākie iemesli biežai urinācijai ir urīnvada infekcija, herpes, hlamīdiju vai gonorejas vīruss, nespēja pilnībā iztukšot pūsli vai arī tiem, kuriem ir vājš pūslis.

 

Tāpat arī stress un kofeīnu saturošo dzērienu lietošana var veicināt biežāku vēlmi urinēt. Turklāt dažiem cilvēkiem var būt vienkārši mazs pūslis, kas piepildās ātrāk kā citiem.

 

Nervu saslimšanas, kas regulē urinācijas sistēmu var ietekmēt vajadzību biežāk urinēt. Savukārt pusaudžiem bieža urinācija var būt pirmā pazīme hiperaktīviem vairogdziedzeriem.

 

Kā redzi, ne vienmēr bieža urinēšana ir saistīta ar kādu saslimšanu, bet ja Tu neredzi sadzīvisku izskaidrojumu tam, tad noteikti ieteicama ir medicīniska pārbaude. Vienalga, cik kaitīgs vai nekaitīgs ir šis simptoms, Tu nevari būt drošs par savu veselību, neapmeklējot ārstu.

 

Ja arī Tu pamani kādas problēmas, dodies pie ārsta, uzsāc sarunu un atrodi savu urologu- cilvēku, kam uzticies!

 

Ieskaties www.erekcija.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies