Priežu pumpuri pret klepu

pece
pece 23. novembris 2011 11:09
12598

Ne es viena esmu sakārusies ar to, ka klepus ieilgst, tas negrib padoties ārstēšanai. Viens klepus sīrups nomaina otrs, bet īsti jēgas nekādas. Vienā tādā reizē, kad manas rokas jau bija nolaidušās, ārsts bērnam izrakstīja aizvien niknākus sīrupiņus un zāles, viena sirma kundzīte man ieteica pamēģināt kā izrādās sen pazīstamu līdzekli klepus ārstēšanai - priežu pumpuru tēju.

 

 

Izrādās priežu pumpuru tēja (faktiski novārījums) ir gadsimtiem lietota pie saaukstēšanās un plaušu slimībām, veicinot atkrēpošanos un atklepošanos. Tai ir pretvīrusu un pretiekaisuma īpašības. Atzīstos – tas novārījums garšo gan mazliet rūgteni un pēc sveķiem.

 

Tā jau ir, ka reizēm pilnīgi nepelnīti esam aizmirsuši par vietējiem dabīgajiem līdzekļiem, aizraujoties ar sīrupiņiem un tabletītēm. Tāpēc visiem iesaku - mūsu pašu priežu pumpuri ir ļoti efektīvs līdzeklis cīņā pret klepu, īpaši kombinācijā ar sildošu ziedi no bišu vaska un egles ēteriskajām eļļām.

 

Runā, ka priežu čiekuru ievārījums arī esot efektīvs – neesi mēģinājusi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
eliere 4. decembris 2011 01:28

Iesaku pamēģināt mūsu pašu, Latvijas Baldones dūņu produktu- hlorofolīna nātrija skuju dzērinu! Stiprina imunitāti.. kādu laiku jau esmu aizmirsusi par slimošanu un nogurumu, kā tas bija agrāk.
Tagad gan veikalos un aptiekās to nevar iegādāties, bet varu to dabūt!

Ivetta 24. novembris 2011 11:56

Pēdējais atklājums par priedēm ir tāds, ka novārot priežu skujas (respektīvi noplūktu zaru ielieku ūdenī, lai vāras), to ūdens novārījumu pievienoju vannai un secināju, ka ļoti efektīvi noņem atmirušo ādu. Ilgi pa vannu berzējos, lai tikai tiktu nost no tiem vaļā :D

svetina 24. novembris 2011 09:08

Esmu un katru gadu tagad so mantu varisu un maniem berniem un viram loti garso (Y)

ziiluks 23. novembris 2011 20:34

Ui..Laba manta gan..Tik baigi rūgta... ROFL

pece 23. novembris 2011 15:49

Paldies! ;)

kalliope 23. novembris 2011 14:48

priežu pumpuri mums ir, turklāt vākti Aglonas baznīcas dārzā (kaut kā mūspusē maz to priežu). par ievārījumu esmu dzirdējusi, gribēju savārīt šopavasar, bet nesanāca - citugad būs jāmēģina.
vēl no skujām ir tāds dzēriens 'ho fi' šķiet saucas, arī esot labs

pece 23. novembris 2011 14:06

Jā, aptiekās ir nopērkama priežu pumpuru tēja!

taschinka 23. novembris 2011 14:05

Mana māsa vārīja Priežu čiekuru sīrupu un padalījās ar burcinu.Kad bija klepus tad pa karotītei ēdām un tiešām ļoti labi līdzēja.

mazaa raganina 23. novembris 2011 13:14

Esam vākuši priežu pumpurus tējai, bet pavasarī. Varbūt aptiekās arī ir šī tēja?