Pirmais PF “Ķekava” produkts ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām” ir pieejams veikalos

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 16. jūnijs 2017 10:30
620

Latvijā vadošais putnu gaļas ražotājs AS “Putnu fabrika Ķekava” (PF “Ķekava”) ir pirmais gaļas lielražotājs, kas sācis ražot paaugstinātas kvalitātes gaļu ar atzīmi “Audzēts bez antibiotikām”. Jau šobrīd PF “Ķekava” cālis ar norādi “Audzēts bez antibiotikām” ir nopērkams visos “Maxima Latvija” veikalos. Pakāpeniski PF “Ķekava” produkti ar jauno marķējumu būs pieejami arī citur.

Marķējums “Audzēts bez antibiotikām” apliecina, ka vistas ir audzētas īpašos labturības apstākļos, ir augušas veselīgas un tām ne reizi nav bijusi saskarsme ar zālēm, to skaitā, antibiotikām.

“Pateicoties 3 miljonu eiro investīcijām biodrošībā, putnu labturībā un kvalitātes vadībā, mēs esam gājuši soli tālāk par citiem gaļas ražotājiem, nodrošinot iedzīvotājiem īpaši drošu un augstvērtīgu vistas gaļu. Stingrā biodrošība, ko esam panākuši PF “Ķekava” ražotnē, līdz minimumam samazina putnu saslimstību, putni izaug īpaši veselīgi un bez veterināro ārstniecības zāļu, to skaitā, antibiotiku, lietošanas nepieciešamības. Esam patiesi priecīgi piedāvāt Latvijas iedzīvotājiem sevišķi kvalitatīvu produktu,” stāsta AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs Andrius Pranckevičius.

Putnu audzēšana bez antibiotiku klātbūtnes ir garants ne tikai produkta papildu drošībai, bet arī ilgtspējīgai apkārtējai videi. Pieaugot antibiotiku rezistences izplatībai, daļēja vai pilnīga atteikšanās no antibiotiku izmantošanas kā cilvēku, tā veterinārajā medicīnā ir viena no aktuālākajām pasaules tendencēm.

“PF Ķekava” ir saņēmusi ISO 22000:2006 sertifikātu, kas apliecina, ka produkti tiek sistemātiski izvērtēti no pārtikas nekaitīguma viedokļa – sākot no izejvielu un iepakojuma piegādātājiem, ražošanas procesa kontroles un izsekojamības. 2016. gadā uzņēmums saņēma pasaulē atzītāko pārtikas kvalitātes sertifikātu BRC (British Retail Consorcium - Lielbritānijas Mazumtirdzniecības apvienība), kas apliecina pārtikas ražotāja uzticamību, kvalitāti un drošību starptautiskajā tirgū. 

PF “Ķekava” svaigā vistas gaļa ir arī pirmais putnu gaļas segmenta produkts Latvijā, kam piešķirta Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas norāde “Kvalitatīvs produkts” jeb “Zaļā karotīte”, kas apliecina, ka PF “Ķekava” svaigās gaļas produkcija tiek ražota Latvijā, izmantojot vietējās izejvielas, un atbilst paaugstinātas kvalitātes standartiem.  

Par AS „Putnu fabrika Ķekava”


AS „Putnu fabrika Ķekava” ir Latvijas vadošais putnu gaļas ražotājs ar teju 50 gadu pieredzi. Kā pilna ražošanas cikla uzņēmums PF “Ķekava” saražo vairāk nekā 65% no kopējā Latvijā ražotā putnu gaļas apjoma no pašu audzētiem cāļiem.

PF “Ķekava” šobrīd strādā vairāk nekā 740 darbinieki. Uzņēmums ražo vairāk nekā 240 dažādus vietējas izcelsmes produktus. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 17. jūnijs 2017 11:20 Kerstyna

ROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFLROFL

Kerstyna 17. jūnijs 2017 08:35 pece

Ak, cik Tu zinātkāra - vistiņas labi daudz dzer ūdeni :D

pece 16. jūnijs 2017 11:15

Prieks par audzēšanu bez antbitikām.
Vai man kāds var pastāstīt kāpēc no tās cāļgaļas uz pannas iztek ūdens strauts, ja jau tā tik dabīga, tik dabīga?
No mammas vistiņām nekādi lieki šķidrumi uz pannas neparādās.....