Pēdas, pēdiņas

Autors: thezeezee, 2014. gada 9. novembris, 18:33:10
Pēdas, pēdiņas

Kopš seniem laikiem cilvēki rūpējas par pēdām, jo uz tām atrodas punkti, kas attēlo visus mūsu ķermeņa orgānus un iedarbojoties uz tiem, iespējams pārsteidzoši efektīvi iedarboties uz visu organismu un veicināt veselības nostiprināšanu. Līdzīgs viedoklis valda austrumu zinībās, un arī Ājūrvēdā pēdas uzskata par visa ķermeņa samazinātu kopiju, turklāt tajā sākas un arī beidzas visi ķermeņa enerģētiskie kanāli.

Šie ir pāris svarīgi iemesli, lai nopietnāk padomātu par pēdu kopšanas rituālu. Iespējams tāpēc ir tik jauki aiziet pie profesionālas meistares, kas parūpējas par skaistu pedikīru un arī izmasē pēdas, kas ir ne tikai veselīgi, bet arī patīkami. Visbiežāk tomēr pati rūpējos par pedikīru un profesionāļa ‘apkopi’ atstāju svētkiem.

Tā kā man ir ļoti izturīgi nagi, tad es savu pēdu kopšanas rituālu sāku ar pēdu izmērcēšanu bļodā, diezgan karstā ūdenī. Nagi kļūst mīksti un vieglāk pakļaujas nagu griešanai, tāpat kā āda kļūst mīkstāka un ērtāk noskrubēt veco ādu. Pēc tam, protams, pieslēdzas nagu vīle, kutikulu mīkstināšanas krēms un visbeidzot arī estētiskie līdzekļi – nagu lakas. Manuprāt, punktiņu uz ‘i’ sakoptām pēdām piedod glīti uzkrāsoti nagi, tāpēc gandrīz vienmēr tos krāsoju, un visbiežāk sarkanus. Vasarā izskatās tik glīti akurāti nolakoti nagi sandalēs, savukārt, ziemā to skaistumu redzu gan pati, gan mīļotais.

Man pēdu kopšana nebeidzas tikai ar skaistuma procedūrām, jo uzskatu, ka par pēdām jārūpējas arī izvēloties dabīgus materiālus apaviem un zeķēm. Tas arī ir iemesls kāpēc manā zeķu atvilktnē ir tikai dabīga materiāla zeķes un apavu plauktā – tikai ādas apavi, lai lieki neveicinātu pēdu svīšanu sintētiskos materiālos.

Atceroties šī raksta ievadu, vasarā apzināti staigāju basām kājām pa zāli, smiltīm, akmeņiem, u.c., lai dabīgi pamasētu punktus pēdās, kas masē visus ķermeņa orgānus. Par skaistām un veselām pēdām... :)

 

Blogu konkurss: Skaisto pēdu noslēpums