Pēdas, pēdiņas

thezeezee
thezeezee 9. novembris 2014 18:33
1580

Kopš seniem laikiem cilvēki rūpējas par pēdām, jo uz tām atrodas punkti, kas attēlo visus mūsu ķermeņa orgānus un iedarbojoties uz tiem, iespējams pārsteidzoši efektīvi iedarboties uz visu organismu un veicināt veselības nostiprināšanu. Līdzīgs viedoklis valda austrumu zinībās, un arī Ājūrvēdā pēdas uzskata par visa ķermeņa samazinātu kopiju, turklāt tajā sākas un arī beidzas visi ķermeņa enerģētiskie kanāli.

Šie ir pāris svarīgi iemesli, lai nopietnāk padomātu par pēdu kopšanas rituālu. Iespējams tāpēc ir tik jauki aiziet pie profesionālas meistares, kas parūpējas par skaistu pedikīru un arī izmasē pēdas, kas ir ne tikai veselīgi, bet arī patīkami. Visbiežāk tomēr pati rūpējos par pedikīru un profesionāļa ‘apkopi’ atstāju svētkiem.

Tā kā man ir ļoti izturīgi nagi, tad es savu pēdu kopšanas rituālu sāku ar pēdu izmērcēšanu bļodā, diezgan karstā ūdenī. Nagi kļūst mīksti un vieglāk pakļaujas nagu griešanai, tāpat kā āda kļūst mīkstāka un ērtāk noskrubēt veco ādu. Pēc tam, protams, pieslēdzas nagu vīle, kutikulu mīkstināšanas krēms un visbeidzot arī estētiskie līdzekļi – nagu lakas. Manuprāt, punktiņu uz ‘i’ sakoptām pēdām piedod glīti uzkrāsoti nagi, tāpēc gandrīz vienmēr tos krāsoju, un visbiežāk sarkanus. Vasarā izskatās tik glīti akurāti nolakoti nagi sandalēs, savukārt, ziemā to skaistumu redzu gan pati, gan mīļotais.

Man pēdu kopšana nebeidzas tikai ar skaistuma procedūrām, jo uzskatu, ka par pēdām jārūpējas arī izvēloties dabīgus materiālus apaviem un zeķēm. Tas arī ir iemesls kāpēc manā zeķu atvilktnē ir tikai dabīga materiāla zeķes un apavu plauktā – tikai ādas apavi, lai lieki neveicinātu pēdu svīšanu sintētiskos materiālos.

Atceroties šī raksta ievadu, vasarā apzināti staigāju basām kājām pa zāli, smiltīm, akmeņiem, u.c., lai dabīgi pamasētu punktus pēdās, kas masē visus ķermeņa orgānus. Par skaistām un veselām pēdām... :)

 

Blogu konkurss: Skaisto pēdu noslēpums

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 10. novembris 2014 15:19

Jā, es arī kaut kur biju redzējusi tādu shēmu - pēdas daļu sasauce ar visu organismu.
Reiz manam mīļotajam sāpēja galva un es, joka pēc , izmasēju viņam tieši kāju īkšķus UN viņam pārgāja galvassāpes.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā