Pece un vitamīni

pece
pece 16. februāris 2011 13:00
1211

Mana visdziļākā pārliecība ir tāda, ka vitamīnus vislabāk organisms saņem un uzņem no pārtikas produktiem. Tieši tāpēc es cenšos piedomāt pie ēdienkartes gan sev, gan bērniem un nemēdzu ilgtermiņa eksperimentēt ar monodiētām vai taml. lietām.


 


 

 

Vitamīnu kūri uzrīkoju parasti vienreiz gadā – pavasarī, kad dārzeņos un augļos vitamīnu daudzums ir samazinājies un jūtu, ka ziema mani pašu ir mazliet nomocījusi un organisms rezerves ir izsmēlis. Komplekso vitamīnu vietā lietoju ziedputekšņus kūres veidā – divas nedēļas ik dienu ēdamkarote ziedputekšņu dienas pirmajā pusē. Ziedputekšņu ķīmiskais sastāvs ir atkarīgs no augu sugas, augsnes sastāva, gaisa mitruma u. c. apstākļiem. Tie satur B grupas vitamīnus (Bi; B2; B6; PP; pantoten-skābe), C, E vitamīnus, A provitamīnus — karotīnu. Sastopami arī fer­menti — amilāze, fosfatāze, invertāze, peroksidāze. No 32 putekšņos atrodamajām aminoskābēm visvairāk ir glutamīnskābes, asparagīnskābes, leicīna, valīna, metionīna, prolīna. Minerālvielu saturs ir ļoti mainīgs - visvairāk ir K, tad seko P, Si, Na, Ca, Mg, S, Cl u. c..

 

 

Reizēm, pēc ārsta ieteikuma, palietoju konkrētus vitamīnus - D vitamīnu un kalciju vai ko citu specifisku. Šobrīd apdomāju selēna lietošanu, jo salasījos diktam labas lietas par Latvijā ražoto preperātu un šo rekomendē arī imunologi pie dažādām saslimšanās. Bērniem kursu veidā gada tumšajos mēnešos papildus dodu zivju eļļu, jo tās saules mūsu valstī nudien ir gana maz.

 

 

Par sintētiskajiem vitamīniem esmu diezgan skeptiska, kombinācijas, uzsūkšanās spējas, nepieciešamā vide, lai uzsūktos. Un sajūta, ko uzbur reklāmas – viena tabletīte punča darbībai, otra – ādai, trešā – ādas spīdumam, ceturtā – smadzenēm, piektā – vēl kaut kam – atliek ik dienas ietriept mūsu rumpītī pa tablešu saujiņai un viss nepieciešamais ir iegūts! Šī sajūta manī rada pretestību un pārliecību, ka pilnvērtīga pārtika, fiziskās aktivitātes un svaigs gaiss tomēr ir vērtīgākais manam organismam!

 

 

Kāds ir Tavs stāsts "Es un vitamīni?" Uzraksti blogu un laimē Vitakur!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
madmozele 16. februāris 2011 17:44

Arī manas....

miranda 16. februāris 2011 14:30

Gluži manas domas. :)