Pēc kādiem kritērijiem noteiks 3 vēnu konkursa uzvarētājas?

Autors: , 2012. gada 3. aprīlis, 16:30:00
Pēc kādiem kritērijiem noteiks 3 vēnu konkursa uzvarētājas?

Visas septiņas superfinālistes, kuras kandidē uz bezmaksas vēnu operāciju, jau apmeklējušas ultrasonogrāfiju pie Veselības centrs 4 ārstiem Pētera Gerkes un Inta Ūdra. Uzzini, pēc kādiem kritērijiem jau šonedēļ tiks noteiktas trīs uzvarētājas! To portālam www.sieviesuklubs.lv stāsta Dr. Ints Ūdris. 

„Visas septiņas konkursa fināla dalībnieces, kuras izvēlējāmies kā potenciāli operējamas pacientes, jau apmeklējušas ultrasonogrāfiju – daļa pie manis un daļa pie Dr. Gerkes. Un jau rīt ar Dr. Gerki satiksimies, lai izlemtu gan to, kuras trīs operēsim, gan arī to, kādas metodes, kurai pacientei pielietosim,” atklāj Dr. Ūdris.  

Kādi tad ir galvenie kritēriji, pēc kuriem tiks izvēlētas trīs uzvarētājas?

 „Operācijām izvēlēsimies trīs pacientes, kurām ir bojātas maģistrālās virspusējās vēnas, kas atrodas augšstilbā, un Vēnu varikoze abām kājām ir pēc iespējas simetriska.

Tā kā šo operāciju mērķis ir salīdzināt trīs dažādas vēnu ārstēšanas metodes, kuras pielietojam, svarīgi, lai visām trim izvēlētajām pacientēm abu kāju pataloģija ir daudz maz līdzīga,” skaidro Dr. Ints Ūdris.

Trīs pacientes – trīs metožu kombinācijas!

„Parasti pacientu operē ar viena veida metodi, piemēram, lāzeri vai radiofrekvenci, un atsauksmes pēc šīm operācijām ir labas.

Tomēr tās ir subjektīvas, jo katram pacientam ir gan atšķirīgs sāpju slieksnis, gan izjūtas, kuras viņš piedzīvo operācijas laikā! Protams, pacients var izteikt savu viedokli par konkrēto metodi, tomēr šādi nav iespējams savstarpēji salīdzināt divas atšķirīgas vēnu ārstēšanas metodes.

Tad nu pirms kāda laika man bija kāds pacients, kuram ar laika periodu vispirms ar vienu metodi operējām vienu kāju, bet vēlāk ar citu metodi – otru. Viņš pēc tam ļoti konkrēti varēja izstāstīt, kas katrā no operācijām viņam patika vairāk, bet kas – mazāk,” stāsta Dr. Ints Ūdris.

Tā kā šobrīd Veselības centrā 4 speciālisti pielieto visas vadošās vēnu ārstēšanas metodes: lāzerterapiju, ārstēšanu ar tvaiku un radiofrekvenci, lai tās visas savstarpēji salīdzinātu, tiks pielietotas trīs vēnu ārstēšanas metožu kombinācijas!

„Tātad lāzeri salīdzināsim ar tvaiku, lāzeri - ar radiofrekvenci un radiofrekvenci - ar tvaiku.

Protams, ar Dr. Gerki vēl apspriedīsim, kurai konkursa uzvarētājai pēc mūsu ieskatiem, kura metode ir piemērotāka, un izvēlēsimies arī katrai pacientei piemērotāko no trim metožu kombinācijām,” tā Dr. Ints Ūdris.

Jau drīzumā Sieviešu Klubā uzzini, kuras konkursa dalībnieces izraudzītas bezmaksas vēnu operācijām!

Līva Zaksa, www.sieviesuklubs.lv

Sieviešu Kluba vēnu konkurss top sadarbībā ar Veselības centru 4. Vairāk informācijas www.edk.lv

www.flebologija.lv;

www.juglasklinika.lv

 

Veselības centrs 4