Pazīmes, kuras liecina par dzelzs trūkumu organismā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. februāris 2014 00:00
5199

Vairums cilvēki kuri cieš no dzelzs deficīta nemaz par to nezina un tas var būt bīstami. Lūk sarakstiņš ar pazīmēm, kuras var liecināt, ka organismam trūkst dzelzs…

 

Nogurums – ķermenis izmanto dzelzi, lai ražotu hemoglobīnu, kurš palīdz skābeklim pārvietoties šūnās. Līdz ar dzelzs trūkumu rodas miegainība.

Grūtības koncentrēties - cilvēkiem ar dzelzs deficītu var mainīties Neiromediatoru sintēze, kas noved pie koncentrēšanās grūtībām.

Apātija – Nereti cilvēkiem neizskaidrojami sāk parādīties vienaldzība pret visu apkārt notiekošo, gan pret draugiem, gan ģimeni, viss kļūst mazsvarīgs.

Elpas trūkums – Visbiežāk tas notiek sportojot, bet nereti arī straujāk ejot vai nedaudz paskrienot sāk trūkt elpa, tas ir tādēļ, ka organismam trūkst skābeklis.

Bālums – Bāla āda var liecināt par sarkano asinsķermenīšu trūkumu un pazeminātu asinsspiedienu, ko izraisījis dzelzs deficīts.

Muskuļu sāpes – Pēc fiziskām aktivitātēm pastiprināti un ilgāku laiku sāp muskuļi.

Trausli nagi – Lūstoši, plaisājoši un drūpoši, plāni nagi arī ir rādītājs, kurš liecina, ka iespējams, jums trūkst dzelzs.

Bieža slimošana – Ja jūs bieži slimojat, it īpaši ar elpceļu  saslimšanām, šī ir pazīme kura nebūtu jāatstāj bez ievērības un jāpārbauda vai jūsu organisms necieš no dzelzs deficīta.

 

Ja vari piemērot sev vairākas no šīm pazīmēm, steidzami dodies pie ārsta pārbaudīt vai organismā ir pietiekami daudz dzelzs. 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies