Pavasarī ar rozā kāju nagiem un pārliecību par savu veselību

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 14. aprīlis 2011 00:00
419

Ko darīt, lai ikdienā mazinātu stresu? Lai atvairītu saaukstēšanās slimības, kas tik raksturīgas pavasarim? Un ko darīt, lai būtu pārliecināta par savu veselību? Uz iedvesmojošu interviju Sieviešu Klubs aicināja ginekoloģi Anitu Dresmani no Quartus ārstu prakses. 

 

 

 

 

 

Ko darāt, lai pavasarī izvairītos no vīrusiem?

 

Šopavasar izdzēru vitamīnus. Vienu paciņu, kas paredzēta, lai organismā stiprinātos imunitāte, otru, lai uzlabojas matu un nagu veselība. Uzķēros mārketinga trikam. Bet tagad, kad sievietēm paredzētos vitamīnus esmu izdzērusi, man tiešām šķiet nagi un mati kļuvuši skaistāki.

 

Ar imunitātes vitamīniem gan tā čābīgi izgāja. Biju izdzērusi jau visu paciņu, kad saslima mani mazie bērni un es pati arī kopā ar viņiem. Visu ziemu noturējos un neslimoju, bet pavasarī gan man pieķērās vīruss.

 

Vitamīni palīdz arī cīņai ar pavasara nogurumu?

 

Manam nogurumam vitamīni gan nepalīdz. Vislabākā metode ir savlaicīgi ieiet čučēt. Vēlākais, kad eju gulēt ir jau deviņos vakarā. Ja izdodas iekāpt gultā jau pus deviņos, kopā ar saviem bērniem, esmu pavisam priecīga. Tas miedziņš, kurš ir agrā vakarā, ir vislabākais. Ja aiziet gulēt ap pusnakti, miegs vairs nav tik atspirdzinošs.

 

Mums ar bērniem jau izveidojies pieradums pašiem no rīta pamosties bez modinātāja.

 

Jūs pavasarī mēdzat ievērot arī detokss kūres, sulu tūres vai kādas diētas?

 

Malaces tās sievietes, kuras šogad saņēmās un atrada sev laiku. Es šogad ceru uz bērzu sulām. Ir sācies bērzu sulu laiks, tādēļ grasos tās izmantot, lai attīrītu savu organismu. Citus gadus esmu gājusi pie savas kolēģes veikt ajūrvēdas procedūras. Tās ļoti palīdz organismam attīrīties un sagatavoties pavasarim.

 

Un kāda ir jūsu recepte cīņai ar gadsimta problēmu – stresu?

 

Nesatraukties nemaz nav viegli, bet es ik pa laikam cenšos sev atvēlēt kādu brīdi relaksācijai. Aizeju uz procedūru pie kosmetologa. Man ir fitnesa kluba abonements 10 vingrošanas reizēm, kas jāizlieto trīs mēnešu laikā. Pēdējā nedēļā, lai abonements neiet zūdībā, eju uz sporta klubu pat trīs reizes. Tik kārtīga sportotāja esmu (smaida).

 

Mēģinu laiku pa laikam aiziet peldēt vai ieiet pirtiņā. Pret stresu taču zāles nedzersim, vai ne? Pati saviem spēkiem cenšos no tā atbrīvoties. Uzkrāsoju rozā kāju nagus. Aizieju pie friziera nokrāsot un apgriezt matus. Ar bērniem brīvdienās dodamies svaigā gaisā, kur ejam garās pastaigās. Svaigs gaiss, saule un vējš izplivina visas stresa māktās domas no galvas, dod enerģiju un dzīvesprieku.

 

Kā rūpējaties par savu sievišķīgo veselību? Sanāk regulāri aiziet pie savām kolēģēm uz profilaktiskajām pārbaudēm?

 

Labu laiku šī tradīcija manā ikdienā nekādi neieviesās, bet nu jau otro gadu (šogad būs trešais) starp dzimšanas dienu un Ziemassvētkiem – tas ir – starp 15. un 24. decembri eju pie saviem kolēģiem veikt visas sievietei vajadzīgās pārbaudes: sonogrāfiju, pārbaudu krūtis un veicu arī citoloģisko analīzi.

 

Man palika 40 un šis vecums psiholoģiski lika samobilizēties, lai vairāk rūpētos par savu veselību. Arī šī gada beigās jauko veselības tradīciju turpināšu. Bet jāsaka godīgi - agrāk bija arī vairāki gadi, kad nevarēju saņemties aiziet pie ginekologa. 

 

Kāda ir tava attieksme pret šobrīd tik dažādi vērtēto dzemdes kakla vēža vakcīnu? Kā jūs to vērtējat? Vajag vakcinēties? Un kam tieši vajag vakcinēties?

 

Domāju, ka sievietēm ir jāvakcinējas. Meitenēm, kuras plāno uzsākt attiecības, noteikti jāvakcinējas. Arī pati esmu par vakcinēšanos, atliek tikai saņemties un to izdarīt.

 

Mazajai meitiņai ir tikai četri gadi, bet lielāko jau esmu vakcinējusi. Uz meitu veselību naudiņu žēlot nevajag. Arī pārējām sievietēm, kuras sevi mīl, vajadzētu izvēlēties dzemdes kakla vēža vakcīnu.

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kāda ir tava šī brīža skaistuma un veselības recepte? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
evucis13 14. aprīlis 2011 09:36

Vislabākais un pozitīvākais tieši man ir garas pastaigas pa mežu vai jūras karstu kopā ar manu mazo čiepiņu (tā es saucu savu suņuku). Svaigais gaiss aizdzen prom visas sliktās domas un nebūšanas. Pēc tam ir patīkams nogurums un pozitīva sajūta, ka izdarīts liels darbs. Un, protams, pavasarī kļavu un bērzu sulas - dabas dotais ir jāizmanto.