Par velobraukšanu

albrava
albrava 1. maijs 2012 20:19
925

Šodien Mežparkā tika atzīmēta Veselīgas atpūtas diena, kurp devās arī daudzi velobraucēji jau no paša Rīgas centra. Esmu pamanījusi, ka velosports Latvijā attīstās aizvien straujāk, sociālajos medijos pamanu ierakstus, ka kāds no maniem paziņām ir iegādājies jaunu velosipēdu, savukārt cits vaicā pēc padoma, pēc kādiem principiem labāk izvēlēties šo transporta līdzekli.

Mana aizraušanās ar velobraukšanu sākās pirms diviem gadiem, kad nopirku vienkāršu riteni, galvenais priekšnosacījums bija, lai tam būtu groziņš, kurā vizināt manu suņu meiteni. Nobraukāju visu vasaru, dažreiz paminoties pa ielu, dažreiz pa Mežparku, aizbraucot arī līdz Vecāķu Jūrmalai. Taču augustā mana paziņa piedāvāja piedalīties Jūrmalas MTB velomaratonā, es īsti nezināju, ko šādas sacensības nozīmē un piekritu, turklāt uzreiz teicu, ka braukšu 40 km, nevis nieka 14 km. Un kā jūs domājat, kā man veicās? :)

Protams, ka ne pārāk spoži, jo mans ritenis nebija piemērots velosacensībām, kur nu vēl pa meža takām un saknēm. Taču es cīnījos līdz galam, kaut arī bija 30 grādu karstums, ritenis smags, pārbaudījumi ik pa pāris km, es nominu visus 40 km. Paldies, jāsaka arī trases tehniskajam personālam, kuri ik pa laikam mudināja braukt un nepadoties, uzmundrināja, ka palicis pavisam nedaudz. Pēc sacensībām, kādu stundu atvelkot elpu, pat sadūšojos un atminos atpakaļ uz Rīgu pa veloceliņu. Mājās, protams, ienācu pēdējiem spēkiem, pārgurusi, bet reizē laimīga, ka es to spēju izdarīt!

Nepagāja ne divas nedēļas un es nolēmu piedalīties arī Vienības velobraucienā, nu jau sameklēju draugus un aizņēmos labāku velosipēdu, lai būtu lielāks azarts trasē. Es izvēlējos braukt kalnu velosipēdu trasi, jo kaut kā tie dubļu pārbaudījumi bija iepatikušies. Šis piedzīvojums jau pirmajā kilometrā sākās ar kritienu, bet tas nekas, piecēlos, palūdzu palīdzību no malas, jo nemācēju pat uzlikt ķēdi ritenim, un minos tālāk, kaut arī pārējie braucēji bija tālu priekšā.

Šie bija smagi 40 km, jo sāpīgais kritiens lika sevi manīt, turklāt gaidīja jauni pārbaudījumi – nokrita pedālis, ko garāmbraucošie kungi arī nevarēja pieskrūvēt. Labi, ka distancē reizēm parādās arī tehniskais personāls ar mocīšiem, kuri skatās, kas vēl minās pie beigām, viņi mani aizgādāja līdz veloservisa punktam – viens veda mani, bet otrs manu velosipēdu (pa stāvajiem Gaujas krastu mežiem). Puiši salaboja riteni un tā es laimīgi nominos līdz finišam pēdējos 10 km.

Pagājušā gadā jau nopirku labu velosipēdu, piedalījos 15 dažādās velosacensībās: gan Jūrmalas, gan Rīgas velomaratonos pa šoseju, gan arī dažādās kalnu divriteņu sacensībās. Šosejas velobraukšana bija vieglāka, bet tajā pašā laikā man likās garlaicīgāka, jo visu laiku viens un tas pats. Savukārt kalnu divriteņu sacensībās stabili turos pēdējā desmitniekā un priecājos, ka izturu līdz galam, ka nobraucu savus 35-50 km, netīra, nomocījusies, bet laimīga.

Šo sezonu esmu atklājusi ar pirmajām sacensībām, svētdien startēju SEB kalnu divriteņu sacensību pirmajā posmā Cēsis – Valmiera, bet tagad sākšu gatavoties Jūrmalas velomaratonam, kas būs 19.maijā. Man patīk, ka Jūrmalas velomaratonā iespējams izvēlēties kādu no trīs distancēm un braukt arī kopā ar ģimeni 14 km nepiespiestā un svētku gaisotnē. Izaicinājums jau būtu arī 126 km garais šosejas brauciens, bet tur tomēr jābūt labai fiziskajai sagatavotībai un izturībai.

Kā ir ar Tevi? Kādas ir Tavas attiecības ar velo?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandijasieviesuklubs 2. maijs 2012 09:11

nu malacis, ko lai saka!!! (Y) ;)