Par ko liecina nagu slimības?

Intensa.pro
Intensa.pro 5. septembris 2016 16:53
2140

Skaisti, kārtīgi un līdzeni nagi – ne tikai sievietes skaistuma, bet arī veselības pazīme. Diemžēl stipra naga plāksnīte var „iziet no ierindas” un ne pa jokam satraukt tās īpašnieci. Kas izraisa naga plāksnītes bojājumus? Kādi iemesli kavē tās augšanu? Par ko vai „pastāstīt” nagu slimības? Šodien Intensa.pro portāls aktualizē tēmu un kopā ar lasītājiem meklēs skaidrojumu.

KĀDAM JĀBŪT VESELAM NAGAM?

Veselam nagam ir:
1. Rozīga nokrāsa,
2. gluda virsma,
3. tas nav sablīvēts.

Ja kaut viens no kritērijiem izkrīt, tas liecina, ka organismā kaut kas nav kārtībā un nagi var palīdzēt saprast, kas tieši.

nailsPirmais, kas jāsaprot – nagu slimības nosacīti var sadalīt divās grupās: sēnīšu izraisītie un citas izcelsmes slimības. Ja sēnīšu infekciju gadījumā viss skaidrs („dabūjāt” sēnīti -> saņēmāt naga bojājumus), tad citu nagu slimību, kuras cēlonis nav sēnīšu infekcija, saraksts var izplēsties uz vairākām lappusēm. Pārsvarā par bojājumu cēloni var būt nepareiza kopšana, traumas, neveselīgs uzturs, infekcijas, smēķēšana, dermatīts, psoriāze, ekzēma, sirds slimības vai iemantotas slimības.

NESKATOTIES uz diezgan plašu iespējamo problēmu sarakstu, lielāko daļu no tām izraisām mēs paši.

Pamanījāt dziļas rievas uz nagiem – bojājumu izraisīja rauga sēnīte. Nagi pēkšņi kļuvuši iedzelteni, sāka šķelties, kļuva pārāk trausli – tas ir pārciesto slimību, vielmaiņas traucējumu pēdas, nekvalitatīvas nagu lakas lietošanas sekas vai reakcija uz ķīmiskajām vielām.

NAGA KRĀSA VAR PASTĀSTĪT VAIRĀK, NEKĀ JUMS ŠĶIET...

Piemēram, baltie plankumi liecina par aknas darbības traucējumiem. Vienlaicīgi balts un rozīgs nags liecina par nieru slimībām. Naga gultne ir sarkanās krāsas – problēmas ar sirdi. Iedzeltena krāsa un sablīvējums – problēmas ar plaušām. Bāla naga plāksnīte raksturīga anēmijai. Ne tikai iedzelteni, bet arī zilgani nagi liecina par diabētu.

PAZĪMES, KURAS IGNORĒJAM

Ir tādas pazīmes, kurus dēļ to rašanas biežuma uztver kā normu.

- Baltus plankumus uz nagiem var izraisīt traumas vai triecieni. Šāda veida slimības neprasa specializētu ārstēšanu, jo ar laiku tie pāriet paši;

- Nagu sablīvējuma cēlonis var būt gan psoriāze, gan sēnīšu infekcija, gan vecuma izmaiņas vai traumas;

- Vertikālās plaisas izraisa pārāk biežs kontakts ar ūdeni. Ja jūsu naga plāksnītei ir vertikālās plaisas, pievērsiet uzmanību ar cinku un dzelzi piesātinātam uzturam;

- Naga slāņošanās – biežs kontakts ar ķīmiskajiem līdzekļiem un vielām. Velciet cimdus!

PAZĪMES, KAS „KLIEDZ” PAR VESELĪBAS STĀVOKLI

Bungu vālīšu sindroms. Vai esiet kādreiz redzējuši palielinātus pirkstgalus? Dažreiz tā par sevi liecina skābekļa trūkums asinīs. Tas var būt arī plaušu slimību simptoms. Pirkstgalu palielinājumu var izraisīt zarnu trakta iekaisuma procesi, asinsvadu slimības, aknas slimības un pat AIDS.

barabannie-palochki-intensa.pro

Karotes formas, mīkstie nagi (koilonihiju). Liecina par dzelzs trūkumu ķermenī, hipoteriozi vai aknas slimībām.

koylonholia-intensa.pro

Terija nagi. Slimība, kad naga augšdaļa kļūst balta, bet apakšējā daļa ir tumšā krāsā. Simptoms var būt saistīts ar dabisku novecošanas procesu. Ja esat jauns, šāds stāvoklis var liecināt par aknas slimībām, sirds vai nieru mazspēju vai pat par diabētu.

Šī raksta turpinājums

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies