Par ko liecina grumbuļaini un lūstoši nagi? Jautājam ekspertei

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 15. marts 2011 00:00
3702

„Esmu ievērojusi, ka nagi ir cieti, grumbuļainu virsmu, nereti šķeļas vertikālās līnijas. Vai tas var būt saistīts ar otrā bērniņa piedzimšanu? Ko darīt, lai nagi atgūtu veselīgo izskatu?” Sieviešu Klubam jautā kāda mūsu lasītāja.

 

Atbild Sieviešu Kluba eksperte Inese Siksna, uztura speciāliste

 


 

Vispirms, lai noteiktu, kādēļ nagi nav tādi, kā vēlētos, jāizvērtē savs dzīvesveids un uzturs. Bieži vien ar otrajām dzemdībām (it sevišķi, ja tās bijušas krietnu laiku iepriekš) nav nekāda saistība.

 

Ja uz nagiem ir redzami ar balti plankumi – tā sauktā nagu ziedēšana – tā ir skaidra pazīme, ka tiem trūkst cinka. Šo mikroelementu varam sev palīdzēt uzņemt ar pārtiku, jo cinks ļoti lielā koncentrācijā ir sierā, auzu pārslās un gaļā.

 

Ja nagi lūzt, tas liecina, ka tiem trūkst taukskābes. Vitamīni, kuru sastāvā ir omega 3 vai omega 6 taukskābes būs tieši laikā. Arī nakstveces eļļa šajā brīdī nagiem ir vērtīga, jo uzlabo elastību.

 

Par nagu veselību rūpējas arī kalcijs. Lai uzņemtu kalcija dienas devu, ir jāizdzer apmēram pus litrs piena. Ja tik daudz skaidri zini, ka neizdzer, ieteicams lietot vitamīnu kompleksu, kurš stiprina nagu veselību.

 

Tāpat savu ikdienas veselības ēdienkarti var papildināt ar zivju eļļu. Arī tā uzlabo naga elastību un aizkavē tā lūšanu.

 

Ja problēma ar nagiem ir ilgstoša un vitamīnu kompleksi nepalīdz, Inese Siksna ikvienai sievietei ieteic veikt asins analīzes. Tās precīzi atklās problēmas cēloni.

 

 

Kādēļ nagu virsma ir grumbuļaina?


Tas parasti ir raksturīgs tad, ja nags kāda iemesla pēc ir apstājis augt. Tam ilgstoša stresa vai kādas slimības dēļ trūcis barības vielas, tādēļ nagam veidojas grumbuļaina virsma. Tā var parādīties periodiski, jo atgūstot normālu un veselīgu dzīvesveidu, tikpat veselīgi kļūst arī nagi.

 

Ja nagu izskats ilgstoši neapmierina, jādodas pie speciālista, lai izvērtētu ēšanas paradumus un organisma vispārējo veselības stāvokli.

 

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba izvēle:

Vitamīnu komplekss Vitakur Plus>>

 

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu rūpējies par savu nagu veselību?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies