Paniskas bailes no vēža

24. marts 2010 00:00
1064
Pētījuma rezultāti: sabiedrība baidās no vēža
{smallpic:1}

"Lēna un mokoša vai ātra un mokoša nāve", "operācija, bezcerība, sāpes, izmisums", "smaga un neārstējama slimība" - tās ir tikai dažas no aptaujas dalībnieku pirmajām asociācijām, izdzirdot vārdu "vēzis" jeb onkoloģiska slimība. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks" no 2010. gada 4.februāra līdz 4.martam veica pētījumu, kura galvenais uzdevums bija noskaidrot Latvijas iedzīvotāju izpratni un informētības līmeni par onkoloģiskajiem jautājumiem. Elektronisko aptauju aizpildīja 466 respondenti.

 

Ļaundabīgs audzējs ir izplatīta saslimšana arī Latvijas sabiedrībā. Aptaujas rezultāti rāda, ka 80% jeb 373 respondentu ir tiešā vai pastarpinātā veidā saskārušies ar šo slimību. Pētījuma parāda, ka onkoloģiska slimība cilvēku apziņā vēl joprojām tiek uztverta kā kaut kas atšķirīgs no pārējām slimībām, un respondenti to visvairāk saista ar letālu iznākumu - nāvi, kā arī ar bailēm un ļaunu slimību.

 

Cilvēku apziņā ir izveidojies spēcīgs uzskats, ka onkoloģisko slimību nav iespējams ārstēt vai arī to ir iespējams darīt tikai retos gadījumos. Viņi izvairās runāt par onkoloģisko slimību dažādu iemeslu dēļ - lai nepiesauktu nelaimi; jo tā ir pārāk neskaidra un nezināma slimība; sabiedrības locekļiem ir bailes par to runāt; kā arī viņi to nedara informācijas trūkuma dēļ un tādēļ, ka par to vienkārši nav pieņemts runāt. Aptaujas dalībnieki uzskata, ka pacientiem onkoloģijas nozarē Latvijā šobrīd ir nepietiekamas agrīnas diagnostikas iespējas, kvalitatīva ārstēšana, informācija un konsultāciju iespējas, pozitīva attieksme no ārstējošajiem ārstiem, rehabilitācijas iespējas un inovatīvi medikamenti.

 

Lai gūtu plašāku ieskatu veiktajā pētījumā, aicinām Jūs iepazīties ar apkopotajiem pētījuma rezultātiem un analīzi pielikumā esošajā dokumentā.

 

Vairāk informācijas par biedrību varat iegūt apmeklējot onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" mājas lapu www.dzivibaskoks.lv vai sekojot līdzi biedrības aktualitātēm sociālajā tīmeklī Twitter http://twitter.com/Dzivibaskoks.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
24. marts 2010 12:53

Izarstēt jau visu var ja ir sākuma stadīja .... bet cilvēki jau paši sevi iznīcina , ja paskatās ko mēs ēdam un ko tas produks satur lai tik labāk smaržotu un ilgāk saglabātos , murgs , tad mati ceļas stāvus...... Varbūt sāksim ar ražotājiem ...un sāksim ražot normālu preci bez E , E1, F.. u.t.t un tad mūsu veselība ar būs normā - jo nekad nav bijis tik daudz onkoloģisku pacientu kā tagad pēdējos 10 - 15 gados :(

24. marts 2010 11:02

Kā lai nebaidās, ja visos masu saziņas līdzekļos informācija par vēzi vienkārši brūk virsū - Vakcinējaties!!! Vakcinējaties!!! Vakcinējaties!!! Cilvēki jau arī paniski no ērcēm baidās...tieši tā paša iemesla dēļ!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā