Padiskutēsim: Detoksikācija – par vai pret?

Autors: pece, 2012. gada 12. aprīlis, 16:15:00
Padiskutēsim: Detoksikācija – par vai pret?

Izlasot Sieviešu klubā aicinājumu pievienoties DETOX kūrei, mēģināju ar sevi diskutēt par to ko tas īsti nozīmē, vai to vajag izveikt, un ja vajag izveikt tad kā un ko darīt.

Nolēmu noskaidrot, kas tad tie toksīni tādi ir un atverot vikipēdiju izlasīju, ka toksīns ir bioloģiskas izcelsmes inde. Tie ir augu un dzīvnieku izcelsmes un kurš gan neēd augus un dzīvniekus?

Tiktāl viss kārtībā, ja jau patērējam, tad tiem kaut kur jāpaliek. Vismaz iesākumā tie nonāk mūsu organismos mazākos vai lielākos daudzumos. Par to, kas notiek tālāk domas dalās.

Viena daļa uzskata, ka toksīni uzkrājas organismā un paši labprātīgi prom nedodas, bet tos ir „jāizdzen” ar dažādiem līdzekļiem, vismaz laiku pa laikam.

Šeit lieliski nišu atraduši dažādu uztura bagātinātāju ražotāji – izrādās Lielbritānijā dažādi šāda veida uztura bagātinātāji ieņem godpilno otro vietu bezrecepšu medikamentu un uztura bagātinātāju pārdošanas apjomos, aiz saaukstēšanās un gripas profilakses un apkarošanas līdzekļiem!

Citi uzskata, ka cilvēka ķermenis ir lieliska laboratorija, kas prot ar visu zarazu pats tikt galā un toksīnu izvadīšana no organisma notiek uz regulāriem pamatiem.

Jāatzīst, ka lielākā daļa cilvēku ir tālu no veselīga dzīvesveida un tikai retais patiesi var lepoties ar veselīga dzīvesveida vešanu. Tiesa, vēl var daudz diskutēt par to, kas tad galu galā ir veselīgs uzturs un veselīgs dzīvesveids.

Un pat, ja pieņemam, ka detox programmu vajag, kā lai saprot, kura ir „pareizā” programma, ja vienā saka – lietojiet produktus, kas satur daudz šķiedrvielu, citi brēc, ka pavasara zaļumos ir daudz nitrātu un tie vēl vairāk piegandēs organismu?

Vieni iesaka lieto eļļu, citi avoti norāda, ka piemēram, linsēklu eļļa ir lietojama tikai svaigi spiesta, citādi tajā ir maz kas palicis no vērtīgām vielām. Vieni apgalvo – bērzu sulas lietot ar prātu, ne vairāk kā 3-4 glāzes dienā, citi iesaka ar svaigām bērzu sulām aizstāt bez maz visu šķidrumu, ko uzņemam, to izmantojot pat tējas un zupas pagatavošanai?

Pagaidām man skaidrs ir tikai viens – daudz svaiga gaisa un fiziskas aktivitātes nevienam nav kaitējušas!

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā izvēlies, vai un kā veikt detox programmu?