Nvv un vitamīni

nnv
nnv 18. februāris 2011 00:00
1203

Esmu farmaceita asistente, aptiekā nostrādāju 36 gadus. Pret vitamīniem izturos  ļoti atturīgi, jo viņiem visiem ir nepatīkamas  blakusparādības.

 

Protams, zobiem, nagiem, ragiem jādzer kāds no kalcija preparātiem at D3 vitamīnu, nebūtu par skādi, ja tur jau būtu magnijs us nedaudz selēns. Tāda kūre 1 reizi gadā  tuvāk pavasarim.

 

Bet visu pārējo vesels organisms paņems no pārtikas, sevišķi, ja ēdiens tiek gatavots mājās, neizmantojot  pusfabrikātus.

 

Labi ēst salatiņus ar ķiplociņiem, sīpoliņiem, lociņiem, dillītēm, pētersīļiem, apbērtus ar sēkliņām, sasmalcinātiem riekstiem, sevišķi labi ir ciedru rieksi.

 

Tā kā esmu jau noformējusies krietni mollīga dāma, man nav bail no dzīvā ēdiena. Kad biju jaunāka, pat notievēju par 18 kilogramiem, ēdot dzīvu, sālītu speķīti ar ķiplokiem, dzīvu rudzu maizi, dzīvu kefīru.  To darīju, pārnākusi no darba, pl. 22.

 

Enerģiju man palīdz uzturēt sauja rozīnesmelnā šokolādē ar  melnu kafiju.

 

Vēl ir viena laba recepte enerģijas atjaunošanai - Ņemu divu greipfrūtus, nomizoju, sagriežu gabaliņos, pieberu cukuru, labi daudz un knābāju, kad gribās un cik gribās.

 

Gripas laikā izlīdzos ar žāvētām kadiķogām, kuras satur fitoncīdus.  Pēc brokastīm ieberu mūtē 2-3 kadiķogas un lēnām tās sakošļāju. efekts kā no ķiplokiem, bet smarža daudz patīkamāka.

 

Kāds ir Tavs stāsts "Es un vitamīni?" Uzraksti blogu un laimē Vitakur!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 18. februāris 2011 18:05

es arī agrāk tāpat uzskatīju, bet tagad tomēr vitamīnus laiku pa laikam lietoju, to ka laiks dzert vitamīnus parasti nosaka analīzes ko nododu reizi 3.mēnešos, kad nododu asinis kā donors.

madmozele 18. februāris 2011 12:35

Man arī patīk Tava pieeja vitamīniem,manējā ir līdzīga. :)

18. februāris 2011 11:00

Ļoti patīk Tavs skatījums par vitamīniem :) Varu tikai pievienoties, ka tie ir jāuzņem no pārtikas :)

Rebeka 18. februāris 2011 10:46

Es laikam vispār nekā neuzņemu vitamīnus :(

Cerīte 18. februāris 2011 09:49

Malacis (F)Ari man ir līdzīgi,bet d3 es uzņemu esot svaigā gaisā.