Notiks diskusija par bērnu onkoloģiju Latvijā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. decembris 2017 13:59
531

Ik gadu Latvijā vidēji 40-50 bērniem tiek diagnosticētas onkoloģiskas saslimšanas. Ārstēšanās ir ilgstoša un bieži vien nepieciešama atkārtoti. Lai pārrunātu risinājumus efektīvākai bērnu ārstēšanai, BENU Aptieka rīko publisku diskusiju ar nozares profesionāļiem, kurā aicina piedalīties ikvienu interesentu.

DISKUSIJA par bērnu onkoloģiju Latvijā notiks 8. decembrī plkst. 11:00 – 12:00, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Saulaino dienu bibliotēkā, Vienības gatvē 45. Ierašanās no pulksten 10:30, ieeja brīva. Pieteikšanās pa tālruni 25748140.

Diskusijā piedalīsies Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa,  Nacionālā veselības dienesta Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājs Jānis Bolšteins, BENU Aptieka Latvija mazumtirdzniecības direktore Anete Rožkalna, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā praktizējoši ārsti, kā arī kampaņas vēstnese Katrīna Puriņa-Liberte. Diskusijas vadītāja būs Daina Jāņkalne.

Neskatoties uz lielo saslimšanas gadījumu skaitu un daļēju valsts atbalstu bērniem, kam diagnosticēta onkoloģiska saslimšana, ne visi nepieciešamo aprūpi var saņem te pat uz vietas Latvijā, daudziem nākas meklēt palīdzību kādā no ārvalstu medicīnas iestādēm.

Pacientu rīcībā ļoti bieži nav informācijas par to, kā segt valsts nepamaksātos ceļa un uzturēšanās izdevumus, kā apmaksāt konsultācijas vai ārstēšanos ārpus Latvijas, segt analīžu izmaksas ārzemēs, apmaksāt no valsts budžeta līdzekļiem neapmaksātos izmeklējumus un medikamentu iegādi, kā arī tulkojumus medicīniskajiem izmeklējumiem.

Diskusijas ietvaros tiks runāts par to, kad un kā var saņemt valsts apmaksātu ārstniecību citā Eiropas Savienības valstī, tiks pārrunāti nosacījumi, lai saņemtu valsts apmaksātos medikamentus, kā arī tiks stāstīts par diagnostikas un ārstēšanās procesu un sniegta informācija par BENU Aptieka Latvija rīkoto labdarības kampaņu „Ar sirsnību pret slimību!”, kuras ietvaros paredzēts vākt ziedojumus, lai sniegtu atbalstu Latvijas bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām.

BENU aptieka akadēmijas ietvaros rīkotajai diskusijai līdzi varēs sekot arī video tiešraidē BENU Aptiekas Facebook kontā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies