Nost ar slimošanu

Autors: nosiguldas, 2011. gada 17. janvāris, 00:21:46
Nost ar slimošanu

Par visu vairāk  man nepatīk slimot, tapēc cenšos pēc iespējas nodrošināties pret šo nepatīkamo procesu. Mana recepte ir pavisam vienkārša. Ir trīs neatņemas sastāvdaļas manā virtuvē, kad to nav, var teikt ka mājās nav ko ēst- sīpoli, ķiploki un medus.

 


 

Es nemīlu pati sevi mocīt un necenšos to darīt ar saviem mīļajiem ,tapēc ķiplokus degunā nelieku un  neēdu kopā ar medu , personīgi man no domas par šo salikumu slikti paliek. Sīpoli ir katros salātos, zupās ,mērcēs.

 

Ķiploki tieši tāpat, svaigu lietojam ar biezpienu, vēl taisu krējumu, sajaucu ar izspiestu ķiploku un nedaudz sāli, pēc tam lietojam to margarīna, sviesta vietā, ļoti garšīgs ar gaļu, desu arī ar sieru, par tomātu un gurķi nerunājot.

 

Medu visvairāk lieto Mazā Katrīne, jo no 2. gadu vecuma no paša rīta, ejot diendusā un vakarā dzeram siltu govs pienu ar medu. Vēl Katei katru dienu no brīža, kad sākām ēst kartupeļus tiek dots ķiploks.

 

Kā vienu no ļoti labām receptēm, iesaku tēju ar "jumtiņu", ļoti labi palīdz pie pirmajām saaukstēšanās pazīmēm stipra melnā tēja ar medu un 25.gr. alkohola ( degvīns, medicīnas spirts).

 

Ja nu tomēr iesnas ir klāt, tad protams sāls ūdens, to pielietoju uzreiz tikai jūtot, ka būs iesnas, lai neielaistu. Pie tā mani pieradināja mana vecākā meita, jo viņai no bērnības bija temperatūra 37.00, ja to nepamanīna pēc pāris stundām tā bija jau 40. Klepum nelietoju sīrupus, ja nu nepieciešams ,dodu HEDELIX pilienus un kādu no tējām visiecienītākā -piparmētras, aveņu kauli un upeņu zariņi, klāt ēdam medu.

 

Lai organisms izturētu slimību periodu nepieciesams uzturēt savu imunitāti. Tā kā esmu donors, reizi 3. mēnešos nododu asins analīzes, kurās nosaka cukuru un hemoglobīnu, kas ir viens no imunitātes termometriem. Ja hemoglobīns zems, asinis nodot nevaru, tas ir rādītājs, ka papildus nepieciešami vitamīni - B grupa, magnijs, dzelzs. Tā kā tagad jāķerās pie vitamīniem, ir jau pārbaudīts, ja kārtīgi tos lietot mēnesi viss atgriežas normā.

 

Kādi ir Tavi paņēmieni cīņā ar gripu un saaukstēšanos?

Iesūti savu blogu: http://www.sieviesuklubs.lv/iesuti-zinu

3