Noskaidro, kādēļ intīmkopšanā neder parastās ziepes

12. marts 2012 00:00
712

Ginekologi sievietēm gana daudz atgādina par nepieciešamību lietot speciālus, intīmās zonas kopšanai paredzētus līdzekļus. Dita Baumane – Auza, ginekoloģe D. Baumanes – Auzas ārstes ginekoloģes praksē, Sieviešu Klubam atbild, kādēļ šim nolūkam neder dušas želeja vai parastās ziepes! 

Ko intīmajai zonai nodara parastās ziepes?  

„Normāls dzimumorgānu PH līmenis ir 5,5, tātad sievietes maksts mikroflora ir skāba.

Lietojot līdzekļus, kas paredzēti ķermeņa ādas kopšanai, pirmkārt, tie ādu attauko un, otrkārt, izjauc tās normālo mikrofloru. Šī iemesla dēļ intīmās zonas kopšanā nekad savām pacientēm neiesaku lietot parastās ziepes vai dušas želeju,” stāsta Dita Baumane – Auza.

Ginekoloģe skaidro, ka šie ādas kopšanas līdzekļi sagrauj maksts dabisko mikrofloru un sausina gan ādu, gan gļotādu, rezultātā nodarot vairāk slikta nekā laba.

„Salīdzinājumam varam iedomāties sejas ādu. Arī tās attīrīšanā taču nelietojam dušas želeju vai ziepes, ko izmantojam attīrot pārējo ķermeni!

Nomazgājot sejas ādu ar kādu no šiem līdzekļiem, tā savelkas un kļūst sausa. Var teikt, ka āda intīmajā zonā ir ļoti līdzvērtīga sejas ādai - tikpat jutīga, tādēļ arī tai nepieciešamas īpašas un atšķirīgas rūpes,” pārliecināta Dita Baumane – Auza.

Alternatīvas intīmajām ziepēm

Protams, vislabāk, ja sievietei ir iespēja savu intīmo zonu kopt ar speciālajām intīmajām ziepēm, tomēr ginekoloģe piedāvā arī divas alternatīvas!

Pats vienkāršākais un lētākais, ko viņa iesaka sievietēm, kurām nav pietiekami daudz līdzekļu, lai iegādātos speciālas intīmās ziepes, ir parastās bērnu ziepītes.

„Tās intīmajai zonai ir ļoti piemērotas, jo vienlaikus nodrošina gan ikdienas kopšanu, gan saglabā maksts dabīgo mikrofloru.

Tāpat šim nolūkam der arī intīmo zonu apmazgāšana ar kumelīšu šķīdumu, lai gan šī metode jau ir novecojusi un pietiekami sarežģīta,” uzskata Dita Baumane – Auza.

Līva Zaksa, www.sieviesuklubs.lv

Rakstu sērija "Uzdod jautājumu ginekologam un saņem atbildes www.sieviesuklubs.lv" portālā top sadarbībā ar Floragyn intīmkopšanas produktiem. 

Vairāk par Floragyn lasi šeit>>

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādus līdzekļus intīmās zonas kopšanā lieto tu? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nikolia 12. marts 2012 09:46

Nosaukumu tagad nepateikšu, bet speciālo kopšanas līdzekli, bet arī kādreiz ziepes nesmādēju, ja nekas cits nav pa rokai.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā