Nezaudē redzi! Iespēja bez maksas pārbaudīt acu spiedienu Glaukomas nedēļas ietvaros

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 7. marts 2018 13:24
1382

Domājot par slimībām, no kurām ikviens gribētu izvairīties, parasti min vēzi vai sirdskaites. Tomēr mūsdienu cilvēka dzīves kvalitāti un iespējas izmantot jaunāko tehnoloģiju piedāvātās iespējas lielā mērā nosaka redzes kvalitāte. Tādēļ  katram cilvēkam  svarīgi regulāri sekot acu veselības stāvoklim. 

Viena no slimībām, kas piezogas nemanot un neatgriezeniski bojā dzīves kvalitāti, ir glaukoma. Tā ir hroniska progresējoša acu slimība, kuru savlaicīgi neārstējot rodas neatgriezenisks redzes zudums. Neraugoties uz būtiskiem sasniegumiem oftalmoloģijā, joprojām daudzi cilvēki zaudē redzi glaukomas dēļ.  

Kā atpazīt pirmos glaukomas simptomus, to savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt, lai izvairītos no slimības radītajiem postījumiem? Kas jāzina par profilaksi? Ko jautāt savam acu ārstam? Par šo visu klausītājiem būs iespēja uzzināt bezmaksas lekcijās 13. martā plkst. 15.00–16.00 Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, A korpusa 1.stāvā, vestibilā. Pasākums tiek rīkots Pasaules Glaukomas nedēļas ietvaros.

Lai zināšanas pārbaudītu arī praksē, lekciju apmeklētājiem no plkst. 16.00–18.00 būs iespēja bez maksas pārbaudīt arī acu spiedienu. Paula Stradiņa KUS Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja teic, ka pilna acu pārbaude jāveic vismaz reizi divos gados, bet pēc 60 gadu vecuma – reizi gadā.  Pacientiem jāpārbauda redzes asums, jākoriģē atbilstošas brilles, jāmēra acu spiediens, jānosaka redzes lauks.

Parasti glaukoma piezogas nemanot, taču daudzi slimnieki jau slimības sākotnējās stadijās sūdzas par  redzes miglošanos, diskomforta sajūtu acī, redzes pasliktināšanos, redzes lauka defektiem.  Būtiski ir savlaicīgi diagnosticēt glaukomu  un  uzsākt  spiediena pazemināšanas terapiju. Ja medikamentozā terapija nedod efektu, jāpielieto lāzerterapija vai jāveic operācija.  

Tomēr, jo laicīgāk šī slimība tiek atklāta, jo veiksmīgāk tā pakļaujas ārstēšanai un jo labāku rezultātu iespējams sasniegt. Aicinām piedalīties Glaukomas nedēļas pasākumos un kopā rūpēties par acu veselību!

Lekciju tēmas:

  • Kas ir glaukoma?
  • Glaukomas diagnostika.
  • Glaukomas ārstēšanas metodes.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies