Netīrs gaiss = pigmentācijas plankumi

Intensa.pro
Intensa.pro 26. februāris 2016 13:53
2577

Sen zināms, ka pigmentācijas plankumu (lentigo) rašanos ietekmē daudzi faktori: vecums, iedzimtība, ādas tips, ilgstoša uzturēšanās saulē... Tagad noskaidrojās, lai pilnībā tiktu vaļā no pigmentācijas plankumiem, jānomaina vide, jo tieši slikta ekoloģija ir galvenais lentigo iemesls. Pie šāda secinājuma nonākuši zinātnieki.

Ilgstoša pigmentācijas plankumu rašanos iemeslu analīze sievietēm, kuras vecākas par 50 gadiem parādīja, ka ar izplūdes gāzēm piesārņots gaiss ir tieši saistīts ar pigmentācijas plankumiem. Turklāt brūni un dzelteni plankumi uz rokām rodas sliktas ekoloģijas dēļ.

pigment-intensa.pro

Vācu zinātnieki no Heinrich Heine Universitaet Duesseldorf sadarbībā ar Ķīnas kolēģiem izvērtēja ar izplūdes gāzēm piesārņota gaisa ietekmi uz pigmentācijas plankumiem uz cilvēka ķermeņa. Eksperimentā piedalījās sievietes vecumā no 28 līdz 80 gadiem ar atšķirīgu ādas krāsu: 800 gaišādainās vācietes un 740 ķīnietes no provinces. Otra grupa tika pakļauta lielākai saules staru ietekmei ( ne mazāk par 3.5 stundām dienā) salīdzinājumā ar pirmo (2.6 stundas), kuras dalībnieces biežāk izmantoja saules staru aizsardzības krēmu. Gaisa piesārņojuma līmeni noteica NO2 koncentrācija. Pētījuma rezultātā tika noskaidrots, ka tieši paaugstināti NO2 rādītāji ( uz 10mg/m3) pigmentācijas plankumu uz sejas rašanās risku palielina par 25%. Jo lielāks gaisa piesārņojums, jo tumšāki būs plankumi. Ietekme uz pigmentācijas plankumu rašanos uz rokām netika novērota.

pigmentniepjatna-intensa.pro

Raksta turpinājumu un lasiet ŠEIT

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 26. februāris 2016 15:26

Un sievietes lietoja vienādu pārtiku, vienādus ķermeņa/sejas kopšanas līdzekļus?

Un kas ir slikta ekoloģija?