Netipiski agri aktivizējušās pirmās ērces

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. marts 2014 11:33
1393

 Saistībā ar silto laiku šogad ērces dabā sastopamas agrāk nekā citus gadus, aģentūrai LETA pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko.

SPKC speciālisti šonedēļ veikuši ērču monitoringu Jūrmalā, kur atraduši aktīvas ērces, pastāstīja Ševčenko. "Ērču nav daudz, tomēr dodoties ārā, īpaši, atrodoties mežos un pļavās iedzīvotājiem jābūt piesardzīgiem," sacīja speciāliste.

Viņa arī norādīja, ka šī brīža ērču aktivitāte neliecina par pilnvērtīgas ērču sezonas sākšanos.

Ērču aktivitātes periods parasti ilgst no marta līdz oktobrim, bet labvēlīgos meteoroloģiskajos apstākļos aktivitātes periods var būt garāks.

Pērn par ērču sezonas sākuma tika uzskatīts 17.aprīlis, kad tika reģistrēts pirmais gadījums, kad cilvēkam noņemta piesūkusies ērce. Savukārt vēl gadu iepriekš tas bija 23.marts.

Ērces parasti parādās un liek par sevi manīt, tiklīdz gaisa temperatūra sasniedz plus piecus grādus, bet masveidīgi tās kļūst aktīvas, kad gaisa temperatūra pārsniedz šo temperatūru. Tai pat laikā atsevišķas ērces var aktivizēties arī pie nedaudz zemākas temperatūras vietās, kur sniegs jau nokusis.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kalliope 4. marts 2014 11:45 VesmaSk

es to pašu gribēju rakstīt - vai ta šis maz gulēt bija aigajušas? :D

VesmaSk 3. marts 2014 11:46

Man jau šķiet, ka nevis netipiski agri aktivizējušās, bet gan nav vēl paspējušas gulēt aiziet.:D