Nervu sistēmu spēcinošie B grupas vitamīni

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 3. marts 2011 00:00
2542

Ja organismam trūkst enerģijas un jūti, ka ir pazeminātas darba spējas, īstais laiks organismā papildināt B grupas vitamīnu rezerves. Tie ne tikai stiprinās nervu sistēmas darbību, bet arī vairos tavu matu, nagu un ādas veselību.

 

Foto: Flickr.com

 

 

Tieši B grupas vitamīni organismā tiek uzskatīti par vieni no būtiskākajiem laba noskaņojuma un pašsajūtas veicinātājiem. Organismam vērtīgi ir visa veida B grupu vitamīni, bet jo īpaši vitamīns B6 un B12. Kādēļ? Lai noskaidrotu atbildi, lasi tālāk.

 

Ja jūti nogurumu, tevi viegli aizkaitina ikdienas sīkumi, jau ilgstoši ciet no depresīva noskaņojuma un miega traucējumiem, visticamāk tavs organisms šādi signalizē, ka tam pietrūkst vitamīns B6. Interesanti, ka B6 vitamīna trūkumu organismā var veicināt iekšķīgi lietojamie kontracepcijas preparāti, kā arī citi medikamenti, kurus lieto ilgstošu slimības ārstēšanā.

 

Lai harmonizētu savu pašsajūtu (it īpaši pirmsmenustrālajās dienās) ieteicams pastiprināti uzņemt B grupas saturošus produktus (piemēram, zivis, liesu gaļu, banānus, kartupeļus, graudaugus un pākšaugus), bet jo īpaši pavasarī, kad organisms ir novārdzināts, uzsākt lietot kompleksu vitamīnu kūri, kuru sastāvā ir B grupas vitamīni.

 

Ja esi veģetāriete, tad tev īpaša uzmanība jāpievērš B12 vitamīnam. Tā kā dabiski to organismā uzņemam, ēdot liesu gaļu, zivis, olas un piena produktus, tad tev ieteicams profilaktiski uzņemt tieši šo vitamīnu kapsulās (parasti tas jau ir iestrādāts kompleksajos vitamīnos). Tāpat vitamīns B12 īpaši ieteicams grūtniecēm vai jaunajām māmiņām, kuras bērniņu vēl baro ar krūti. Nereti šī vitamīna trūkums ir novērojams tieši agrā pavasarī, kad pēc ziemas pamatīgi cietušas organisma dabīgās vitamīnu rezerves.

 

Papildus B vitamīnu bonuss – tas stiprina šūnas, tādēļ ievērojami uzlabojas ādas, matu un nagu veselība.


Ja ziemā tev bijis daudz maz vienveidīgs ēdiens, pēdējā laikā esi pakļauta pārslodzei un paaugstinātam stresam, ikdienā lieto hormonālo kontracepciju, tad tev ir vēlams stiprināt organisma vitamīnu rezerves.

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba izvēle:

Vitamīnu komplekss Vitakur Plus>>

 

 

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Ko tu šobrīd dari, lai nezaudētu enerģiju?

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
silva9 3. marts 2011 09:25

Pilnīgi piekrītu par B grupas vitamīniem ,tāpēc regulāri cenšos lietot dažreiz arī ārsts izraksta injekcijas.