Neregulāras mēnešreizes? Ko tavs ķermenis mēģina tev pateikt….

2. maijs 2013 00:00
14258

Parasti mēnešreizēm būtu jāilgst 3-7 dienas reizi mēnesī, daudzas sievietes kurām cikls ir regulārs zina precīzu laiku kad tās sāksies. Taču bieži vien šis cikls nav tik noteikt un paredzams, iespējams, mēnešreizes kavējas, vai sākas pārāk ātri, vai ir pat vairākas reizes mēnesī..

Lūk daži iemesli, kuru dēļ cikls var izmainīties un nebūt regulārs…

Grūtniecība

Grūtniecības laikā organismā ražojas hormoni, kuri aptur mēnešreižu veidošanos, taču bieži vien ne pilnībā, un tās turpinās tikai vājākas un neregulāras.

 

Stress

Kortizols – stresa hormons, kuram ir liela ietekme uz to cik daudz organismā tiek saražoti dzimumhormoni estrogēns un  progesterons. Ja jūsu asinīs ir pārāk daudz kortizola, iespējamas cikla izmaiņas.

 

Uzturs

Ēdot neveselīgi ar ogļhidrātiem pilnu pārtiku ( ja uzturā lieto pārāk daudz ogļhidrātus tie pārvēršas taukos) un strauji pieņemas svarā, var notikt izmaiņas jūsu ciklā, tas pats ir arī, ja tiek ieturētas stingras diētas, nepietiekami uzņemtas vajadzīgās barības vielas un, strauji krītas svars.  

 

Enerģijas trūkums

Menstruācijām nepieciešama enerģija, ja ir pārāk liela slodze sporta zālē vai kā savādāk organismam trūkt enerģija, tad arī par cikla izmaiņām nav jābrīnās.

 

Kontracepcijas tabletes

Nereti organismam nepieciešami vairāki mēneši, lai pierastu pie šiem hormoniem, tāpēc iespējamas ilgstoši gan cikla izmaiņas, gan regulāra smērēšanās.

 

Pārāk daudz alkohola

Aknas palīdz regulēt sievietes menstruālo ciklu, metabolisko estrogēnu un progesteronu. Pārmērīga alkohola lietošana var izraisīt aknu bojājumus, kuru rezultātā cieš gan vielmaiņas procesi, gan hormonu veidošanās procesi un cikls mainās.

 

Policistisko olnīcu sindroms

Diezgan bieži sievietēm cikls mainās, jo ir cistas kuras viedojas uz olnīcām. Šajā gadījumā tas ir bīstami, jo cikla izmaiņas nav vienīgā problēma, kas ar to saistīta.

 

Menopauze

Menopauzes procesā mainās hormonu līmenis organismā un tā rezultātā cikls sāk svārstīties, tas var sākt notikt pat 10 gadus pirms pašas menopauzes.

 

Slimošana un medikamentu lietošana

Slimojot jūsu organisms ir novājināts un tam trūkt enerģijas, un vairums zāles kavē progesterona un estrogēna veidošanos organismā.

 

Jebkurā gadījumā katras izmaiņas nepieciešams apspriest ar jūsu ārstu, jo pat ja jums šķiet, ka  ir pārāk daudz stresa, vai cikls mainījies, piemēram, svara izmaiņu dēļ, nav izslēgts, ka jums nav arī kāda nopietnāka saslimšana, piemēram, cista, olnīcu vēzis, slimas aknas vai kas cits.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā